Mobil manşet üstü reklam-2_21

Lider namizədlərin adları açıqlandı - RƏSMİ, VİDEO, YENİLƏNİB

iç səhifə xəbər başlığı altı (mobil)_31
Lider namizədlərin adları açıqlandı - RƏSMİ, VİDEO, YENİLƏNİB
iç səhifə xəbər şəkil altı-2 (mobil)_32

Ötən gün Milli Məclisə keçirilmiş seçkilərlə əlaqədar 125 seçki dairəsi üzrə bütün məntəqələr üzrə nəticələr açıqlanıb. 

 

Bu barədə siyahı MSK-nın saytında yerləşdirilib. 

 

Qeyd edək ki, respublika üzrə 5573 məntəqədən 5571-i hesabat verib. 

Naxçıvan Muxtar Respublikasında 1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi - Talıbov Vasif Yusif oğlu

 94.6 %

2 saylı Şərur seçki dairəsi - Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu

86.3 %

3 saylı Babək–Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi - Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu

83.2 %

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi - İbrahimov Eldar Rza oğlu

84.9 %

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi - Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu

81.1 %

6 saylı Culfa–Babək seçki dairəsi - Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı

69.5 %

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi – Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu

63.5 %

Bakı şəhəri üzrə 8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Quliyev Azay Əjdər oğlu

45.0 %

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu

60.3 %

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Musayev Madər Əliəsgər oğlu

64.6 %

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi - Hüseynov Aydın Nəsir oğlu

59.2 %

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi – Xasayeva Səbinə Səməd qızı

48.5 %

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi - Əliyev Rauf Asif oğlu

47.5 %

14 saylı Xəzər seçki dairəsi – Məmmədov Soltan Teymur oğlu

47.2 %

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi - Quliyev Ülvi Zahid oğlu

41.8 %

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi – Qədirli Erkin Toğrul oğlu

35.6 %

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi – Allahverdiyev Elnur Marat oğku

41.0 %

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu

38.8 %

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi - Məmmədov Hikmət Baba oğlu

43.0 %

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Əliyev Adil Abış oğlu

60.0 %

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi - İbrahimqızı Məlahət İbrahim

56.9 %

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Mollazadə Asim Nazim oğlu

47.3 %

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu

45.8 %

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi – Nurullayeva Könül Oruc qızı

46.1 %

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı

57.1 %

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi - Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu

47.6 %

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi – Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu

57.6 %

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Quliyev Eldar Allahyar oğlu

49.2 %

29 saylı Səbail seçki dairəsi - Arpadarai Nigar Cavid qızı

42.3 %

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi - Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

62.2 %

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi – Əliyev Etibar Qasım oğlu

41.4 %

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi – Həsənova Afət Əbil qızı

64.9 %

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi - Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

47.1 %

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi – Zabelin Mixail Yuryeviç

35.1 %

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi – Abbasov Rauf Arif oğlu

49.2 %

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi – Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu

45.4 %

Gəncə şəhərinin 37 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Kərimzadə Pərvin Orxan qızı

42.1 %

38 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

44.9 %

39 saylı Kəpəz birinci seçki dairəsi – Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu

45.8 %

40 saylı Kəpəz ikinci seçki dairəsi - Quliyev Musa İsa oğlu

40.0 %

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi – Hüseynova Hicran Kamran qızı

32.6 %

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi – Mirkişili Tahir Famil oğlu

50.1 %

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi – Hacıyev Emin Məcid oğlu

60.1 %

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi – Məmmədli Müşfiq Fazil oğlu

45.8 %

45 saylı Abşeron seçki dairəsi – Əsədov Oqtay Sabir oğlu

67.7 %

46 saylı Şirvan seçki dairəsi – Yusifov İltizam Balayusif oğlu

49.5 %

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi - Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

30.1 %

48 saylı Yevlax seçki dairəsi - Məmmədov İlham Kazım oğlu

51.3 %

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu

59.6 %

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi – Seyidzadə Şahin Kamil oğlu

44.6 %

51 saylı Qusar seçki dairəsi – Badamov Azər Camal oğlu

49.4 %

52 saylı Quba seçki dairəsi - Əhmədov Vahid Qazıməmməd oğlu

50.6 %

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi – Rafailov Anatoliy Xaimoviç

44.1 %

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi - Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu

55.3 %

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi – Səlimov Eldəniz Adil oğlu

57.9 %

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi – Mikayılova Sevil Əlirazı qızı

43.8 %

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi – Ağazadə Əminə Həmid qızı

64.8 %

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Hüseynov Rafael Baba oğlu

51.0 %

59 saylı Salyan seçki dairəsi – Əhmədova Jalə Fərhad qızı

59.7 %

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu

49.2 %

61 saylı Neftçala seçki dairəsi – Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu

21.4 %

62 saylı Saatlı seçki dairəsi – Ələkbərov Əziz Yusif oğlu

49.0 %

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi – Cəfərov Kamal Xəqani oğlu

52.8 %

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi – Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu

54.6 %

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu

63.2 %

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi – Məhərrəmov Bəhruz Əbdürrəhman oğlu

52.9 %

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Həsənov Malik Əvəz oğlu

65.2 %

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi – Nəsirov Elman Xudam oğlu

53.7 %

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi - İbrahimli Fəzail Fehruz oğlu

51.0 %

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi – Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu

64.8 %

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi – İsgəndərov Anar Camal oğlu

62.7 %

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi – Qasımlı Musa Cəfər oğlu

53.9 %

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Quliyev Rüfət Atakişi oğlu

52.9 %

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi - Rəcəbli Hadı Musa oğlu

53.1 %

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi - Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

61.1 %

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

66.1 %

77saylı Astara seçki dairəsi – Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

57.6 %

78 saylı Lerik seçki dairəsi - Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

50.4 %

79 saylı İmişli seçki dairəsi – Nurullayev Razi Qulaməli oğlu

20.9 %

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Qənizadə Çingiz Aşralı oğlu

45.4 %

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi – İsmayılov Şahin Əmir oğlu

62.7 %

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi - Rzayev Tahir Musa oğlu

61.5 %

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi - Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu

61.7 %

84 saylı Füzuli seçki dairəsi – Bayramov Vüqar İbad oğlu

71.0 %

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi – Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı

48.9 %

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi - Aslanov Novruzəli Davud oğlu

53.7 %

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi – Kərimli Tahir Zayıdağa oğlu

52.4 %

88 saylı Göyçay seçki dairəsi - Hacıyev Sabir Kamal oğlu

52.7 %

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu

63.9 %

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi – Osmanov Cavid Həmid oğlu

68.4 %

91 saylı Ucar seçki dairəsi – Həsən Ramil Sahib oğlu

51.7 %

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Əliyeva Jalə Fazil qızı

51.9 %

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi – Yıldırım Fatma Vidadi qızı

65.7 %

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Oruc Zahid Məhərrəm oğlu

69.6 %

95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Alıyev Sahib Eyvaz oğlu

40.3 %

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi – Məmmədov Anar İlyaz oğlu

59.0 %

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi – Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu

68.1 %

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Qafarova Sahibə Əli qızı

52.1 %

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi – Həsənov Nurlan Urfan oğlu

61.3 %

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi – Bayramov Kamran Fərhad oğlu

66.6 %

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi – Elşad Mirbəşir

60.7 %

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi – Səfərov Nizami Abdulla oğlu

64.0 %

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi - Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı

61.4 %

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi – Nağıyev Arzu Nəsib oğlu

56.2 %

105 saylı Tovuz seçki dairəsi - Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı

70.8 %

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi – Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı

54.1 %

107 saylı Qazax seçki dairəsi – Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

76.1 %

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi - Cəfərov Nizami Qulu oğlu

53.4 %

109 saylı Balakən seçki dairəsi – Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

65.3 %

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi – Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu

49.2 %

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Əliyeva Kamilə Əliağa qızı

53.9 %

112 saylı Qax seçki dairəsi - Kərimli Azər Şəmşid oğlu

52.7 %

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi – İskəndərov Vüqar Yapon oğlu

52.9 %

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi - Məsimli Əli Əhməd oğlu

57.2 %

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu

67.6 %

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi - Heydərov Fəttah Səməd oğlu

75.5 %

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

65.5 %

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi – Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu

62.9 %

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi - Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

61.2 %

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi – Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu

57.1 %

121 saylı Laçın seçki dairəsi – Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu

56.5 %

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi – Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu

56.7 %

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi – Məmmədov Aqil Sadiq oğlu

71.7 %

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi - Məmmədov Elman Camal oğlu

60.7 %

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi – İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu

40.3 %

 

XXX

 

 

Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) fevralın 9-da keçirilmiş Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb. 

 

İlkin nəticələr barədə MSK sədri Məzahir Pənahov məlumat verib.

 

Naxçıvan Muxtar Respublikasında 1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi - Talıbov Vasif Yusif oğlu - 27 min 712 səs (94,6 faiz).

 

2 saylı Şərur seçki dairəsi - Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu - 26 min 583 səs (86,3 faiz).

 

3 saylı Babək–Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi - Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu - 24 min 887 səs (83,2 faiz).

 

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi - İbrahimov Eldar Rza oğlu - 27 min 158 səs (84,9 faiz).

 

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi - Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu - 16 min 785 səs (81,1 faiz).

 

6 saylı Culfa–Babək seçki dairəsi - Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı - 16 min 569 səs (69,5 faiz).

 

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi – Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu – 14 min 255 səs (63,5 faiz).

 

Bakı şəhəri üzrə 8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Quliyev Azay Əjdər oğlu – 5 min 961 səs (45,6 faiz).

 

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu – 11 min 145 səs (60,3 faiz).

 

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Musayev Madər Əliəsgər oğlu – 11 min 142 səs (64,6 faiz).

 

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi - Hüseynov Aydın Nəsir oğlu - 9 min 563 səs (59,2 faiz).

 

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi – Xasayeva Səbinə Səməd qızı - 6 min 680 səs (48,5 faiz).

 

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi - Əliyev Rauf Asif oğlu – 11 min 609 səs (47,5 faiz).

 

14 saylı Xəzər seçki dairəsi – Məmmədov Soltan Teymur oğlu – 13 min 122 səs (47,2 faiz).

 

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi - Quliyev Ülvi Zahid oğlu – 1924 səs (42 faiz).

 

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi – Qədirli Erkin Toğrul oğlu- 2 min 507 səs (34,4 faiz).

 

17 saylı Yasamal Üçüncü Seçki Dairəsi - Elnur Allahverdiyev (YAP) 41 faiz

 

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu – 8 min 106 səs (38,8 faiz).

 

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi - Məmmədov Hikmət Baba oğlu – 7 min 384 səs (43,9 faiz).

 

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Əliyev Adil Abış oğlu - 12 min 621 səs (60 faiz).

 

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi - İbrahimqızı Məlahət İbrahim – 3 min 919 səs (55,6 faiz).

 

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Mollazadə Asim Nazim oğlu – 5 min 419 səs (47,3 faiz).

 

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu – 3 min 979 səs (45,8 faiz).

 

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi – Nurullayeva Könül Oruc qızı – 8 min 984 səs (46,1 faiz).

 

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı – 10 min 104 səs (57,1 faiz).

 

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi - Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu – 10 min 212 səs (47,6 faiz).

 

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi – Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu – 12 min 842 səs (57,6 faiz).

 

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Quliyev Eldar Allahyar oğlu – 9 min 858 səs (49,2 faiz).

 

29 saylı Səbail seçki dairəsi - Arpadarai Nigar Cavid qızı – 5 min 214 səs (42,3 faiz).

 

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi - Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı – 8 min 85 səs (62,2 faiz).

 

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi – Əliyev Etibar Qasım oğlu – 5 min 327 səs (41,4 faiz).

 

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi – Həsənova Afət Əbil qızı – 9 min 263 səs (64,9 faiz).

 

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi - Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu – 3 min 876 səs (47,1 faiz).

 

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi – Zabelin Mixail Yuryeviç - 6 min 340 səs (35,1 faiz).

 

35 saylı Xətai Üçüncü Seçki Dairəsi -Rauf Abbasov (Bitərəf) 49.2 faiz

 

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi – Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu - 10 min 471 səs (45,4 faiz).

 

Gəncə şəhərinin 37 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Kərimzadə Pərvin Orxan qızı – 6 min 795 səs (42,1 faiz).

 

38 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu – 6 min 901 səs (44,9 faiz).

 

39 saylı Kəpəz birinci seçki dairəsi – Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu - 9 min 16 səs (45,8 faiz).

 

40 saylı Kəpəz ikinci seçki dairəsi - Quliyev Musa İsa oğlu – 7 min 52 səs (40 faiz).

 

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi – Hüseynova Hicran Kamran qızı – 1078 səs (31,5 faiz).

 

42 saylı Sumqayıt İkinci Seçki Dairəsi-Tahir Mirkişili (YAP) 50.1 faiz

 

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi – Hacıyev Emin Məcid oğlu – 3 min 601 səs (63,4 faiz).

 

44 saylı Sumqayıt-Xızı Seçki dairəsi - Müşfiq Məmmədli (YAP) 45.8 faiz

 

45 saylı Abşeron seçki dairəsi – Əsədov Oqtay Sabir oğlu – 12 min 523 səs (67,7 faiz).

 

46 saylı Şirvan seçki dairəsi – Yusifov İltizam Balayusif oğlu – 11 min 666 səs (49,5 faiz).

 

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi - Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu – 1169 səs (26,8 faiz).

 

48 saylı Yevlax seçki dairəsi - Məmmədov İlham Kazım oğlu – 10 min 323 səs (51,3 faiz).

 

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu – 11 min 819 səs (59,6 faiz).

 

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi – Seyidzadə Şahin Kamil oğlu – 10 min 212 səs (44,6 faiz).

 

51 saylı Qusar seçki dairəsi – Badamov Azər Camal oğlu – 5 min 342 səs (56,6 faiz).

 

52 saylı Quba seçki dairəsi - Əhmədov Vahid Qazıməmməd oğlu – 10 min 784 səs (50,6 faiz).

 

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi – Rafailov Anatoliy Xaimoviç – 7 min 452 səs (44,1 faiz).

 

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi - Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu – 11 min 2 səs (55,3 faiz)

 

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi – Səlimov Eldəniz Adil oğlu - 14 min 224 səs (57,9 faiz).

 

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi – Mikayılova Sevil Əlirazı qızı - 11 min 123 səs (43,8 faiz).

 

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi – Ağazadə Əminə Həmid qızı - 10 min 470 səs (64,9 faiz).

 

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Hüseynov Rafael Baba oğlu – 13 min 444 səs (51 faiz).

 

59 saylı Salyan seçki dairəsi – Əhmədova Jalə Fərhad qızı – 13 min 962 səs (59,7 faiz).

 

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu – 11 min 363 səs (49,2 faiz).

 

61 saylı Neftçala seçki dairəsi – Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu – 2 min 824 səs (21,4 faiz).

 

62 saylı Saatlı seçki dairəsi – Ələkbərov Əziz Yusif oğlu - 11 min 428 səs (49 faiz).

 

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi – Cəfərov Kamal Xəqani oğlu – 11 min 872 səs (52,8 faiz).

 

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi – Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu – 12 min 688 səs (54,6 faiz).

 

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu – 15 min 244 səs (63,2 faiz).

 

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi – Məhərrəmov Bəhruz Əbdürrəhman oğlu – 14 min 274 səs (52,9 faiz).

 

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Həsənov Malik Əvəz oğlu – 14 min 310 səs (65,2 faiz).

 

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi – Nəsirov Elman Xudam oğlu – 11 min 319 səs (53,7 faiz).

 

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi - İbrahimli Fəzail Fehruz oğlu – 9 min 549 səs (51 faiz).

 

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi – Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu – 13 min 637 səs (64,8 faiz).

 

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi – İsgəndərov Anar Camal oğlu– 11 min 682 səs (62,7 faiz).

 

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi – Qasımlı Musa Cəfər oğlu – 12 min 257 səs (53,9 faiz).

 

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Quliyev Rüfət Atakişi oğlu – 9 min 375 səs (52,9 faiz).

 

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi - Rəcəbli Hadı Musa oğlu – 9 min 594 səs (53,1 faiz).

 

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi - Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu – 13 min 541 səs (61,1 faiz).

 

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu – 13 min 716 səs (66,1 faiz).

 

77 saylı Astara Seçki Dairəsi- Rəşad Mahmudov (YAP) 57.6 faiz

 

78 saylı Lerik seçki dairəsi - Məmmədov İqbal Nəriman oğlu – 6 min 592 səs (50,5 faiz).

 

79 saylı İmişli seçki dairəsi – Nurullayev Razi Qulaməli – (20,9 faiz).

 

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Qənizadə Çingiz Aşralı oğlu – 9 min 29 səs (44,5 faiz).

 

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi – İsmayılov Şahin Əmir oğlu – 13 min 200 səs (62,7 faiz).

 

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi - Rzayev Tahir Musa oğlu – 16 min 227 səs (61,5 faiz).

 

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi - Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu – 14 min 528 səs (61,7 faiz).

 

84 saylı Füzuli seçki dairəsi – Bayramov Vüqar İbad oğlu– 14 min 27 səs (71,2 faiz).

 

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi – Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı – 11 min 284 səs (48,9 faiz).

 

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi - Aslanov Novruzəli Davud oğlu – 10 min 310 səs (53,7 faiz).

 

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi – Kərimli Tahir Zayıdağa oğlu - 11 min 347 səs (52,4 faiz).

 

88 saylı Göyçay seçki dairəsi - Hacıyev Sabir Kamal oğlu – 12 min 153 səs (52,5 faiz).

 

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu - 13 min 685 səs (63,9 faiz)

 

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi – Osmanov Cavid Həmid oğlu – 14 min 538 səs (68,4 faiz).

 

91 saylı Ucar seçki dairəsi – Həsən Ramil Sahib oğlu – 9 min 643 səs (51,7 faiz).

 

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Əliyeva Jalə Fazil qızı – 11 min 609 səs (51,9 faiz).

 

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi – Yıldırım Fatma Vidadi qızı – 10 min 309 səs (56,7 faiz).

 

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Oruc Zahid Məhərrəm oğlu – 14 min 746 səs (69,6 faiz).

 

95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Alıyev Sahib Eyvaz oğlu – 8 min 684 səs (40,3 faiz).

 

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi – Məmmədov Anar İlyaz oğlu – 13 min 146 səs (59 faiz).

 

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi – Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu – 15 min 465 səs (68,1 faiz).

 

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Qafarova Sahibə Əli qızı – 9 min 642 səs (52,1 faiz).

 

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi – Həsənov Nurlan Urfan oğlu– 13 min 688 səs (61,3 faiz).

 

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi – Bayramov Kamran Fərhad oğlu – 13 min 906 səs (66,6 faiz).

 

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi – Elşad Mirbəşir– 6 min 733 səs (54,9 faiz).

 

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi – Səfərov Nizami Abdulla oğlu – 15 min 854 səs (64 faiz).

 

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi - Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı – 14 min 201 səs (61,4 faiz).

 

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi – Nağıyev Arzu Nəsib oğlu – 14 min 176 səs (56,2 faiz).

 

105 saylı Tovuz seçki dairəsi - Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı – 6 min 751 səs (69,9 faiz).

 

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi – Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı – 5 min 360 səs (59 faiz).

 

107 saylı Qazax seçki dairəsi – Seyidov Səməd İsmayıl oğlu – 16 min 689 səs (76,1 faiz).

 

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi - Cəfərov Nizami Qulu oğlu – 10 min 511 səs (53,4 faiz).

 

109 saylı Balakən seçki dairəsi – Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu – 15 min 917 səs (65,3 faiz).

 

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi – Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu – 8 min 528 səs (48,8 faiz).

 

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Əliyeva Kamilə Əliağa qızı – 7 min 982 səs (53,9 faiz).

 

112 saylı Qax seçki dairəsi - Kərimli Azər Şəmşid oğlu – 9 min 918 səs (52,7 faiz).

 

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi – İskəndərov Vüqar Yapon oğlu – 10 min 76 səs (52,9 faiz).

 

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi - Məsimli Əli Əhməd oğlu – 9 min 418 səs (67,6 faiz).

 

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu – 12 min 674 səs (67,6 faiz).

 

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi - Heydərov Fəttah Səməd oğlu – 18 min 697 səs (75,5 faiz).

 

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı – 16 min 573 səs (65,5 faiz).

 

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi – Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu – 7 min 984 səs (62,7 faiz)

 

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi - Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu – 14 min 641 səs (61,1 faiz).

 

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi – Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu – 3 min 314 səs (62,7 faiz).

 

121 saylı Laçın seçki dairəsi – Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu – 10 min 885 səs (63,3 faiz)

 

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi – Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu - 1596 səs (56,7 faiz).

 

123 saylı Kəlbəcər Seçki Dairəsi -Aqil Məmmədov (YAP) 71.7 faiz.

 

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi - Məmmədov Elman Camal oğlu – 6 min 384 səs (58,3 faiz).

 

125 saylı Zəngilan-Qubadlı Seçki Dairəsi - İmamverdi İsmayılov (YAP) 40.3 faiz

 

10.02.2020 03:27

Müştərilərin xəbərləri

Mobil manşet altı reklam_22
Manşet sağındakı reklam_5
Əsas səhifədə 1-ci reklam_8
Əsas səhifədə 2-ci reklam_9
Əsas səhifədə 3-cü reklam_10