Twitter-in gəlirləri 2014-cü ildən bəri ən sürətli templə artıb
Gündəlik aktiv istifadəçi sayı 206 milyon nəfərə çatıb.Twitter sosial şəbəkəsi cari ilin 2-ci rübünün nəticələrini açıqlayıb. Marja Twitterin rəsmi açıqlamasına istinadla xəbər verir ki, şirkət ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə gəlirlərini 74% artıraraq, 1,19 milyard dollara çatdırıb. Bu isə 2014-cü ildən bəri gəlirlərdə ən sürətli artım tempidir.
Gəlirin ən böyük hissəsi - 1,05 milyard dollar reklam xidmətlərindən əldə edilib, 137 milyon dollar isə data lisenziya və digər xidmətlərdən formalaşıb. Gəlirlərin coğrafi bölgüsündə ABŞ birinci (653 milyon dollar), beynəlxalq bazarlar (537 milyon dollar) ikinci yeri tutur. Ötən ilin ikinci rübünü 1,38 milyard dollar zərərlə başa vuran Twitter 2021-ci ilin aprel-iyun aylarında 65,6 milyon dollar mənfəət əldə edib.
Gündəlik aktiv istifadəçi sayı 206 milyon nəfərdir ki, bu da ötən illə müqayisədə 11% artım deməkdir. Twitter ikinci rüb ərzində özünün ilk abunə xidmətini, eləcə də ən azı 600 izləyicisi olan userlər üçün “Space” audioçat funkisiyasını istifadəyə verib.