"Hepsiburada"nın satışları kəskin artıb
NASDAQ birjasında kotirovka olan ilk və tək Türkiyə şirkəti olan "Hepsiburada"nın platforma satışları 2021-ci ilin ilk altı ayında keçən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 58,2% artaraq 10,4 milyard türk lirəsinə (TL) (2,1 milyard manat) çatıb.
MArja xəbər verir ki, "Hepsiburada"nın satışları ilin ikinci rübündə (aprel-iyun) isə 38.2% artımla 5.9 milyard lirə (1,2 milyard manat) təşkil edib.
İkincin rübdə "Hepsiburada"dakı sifariş sayları 37.9% artaraq 13.1 milyona çatıb. 2021-ci ilin ilk 6 ayında isə sifariş sayları 2020-nin eyni dövrü ilə müqayisədə 43.9% artıb.
Şirkətin gəlirləri isə 2020-nin ikinci rübü ilə müqayisədə 5.2% artaraq 1 milyard 754,7 milyon lirə (355 milyon manat) təşkil edib.
Hepsiburada, 2021-ci ildə cəmi platforma satışlarının 28-29 milyard türk lirəsi (təxminən 6 milyard manat) səviyyəsində reallaşmasının gözlənildiyini açıqlayıb.
"Hepsiburada"nın Baş direktoru Murad Emirdağ, "Bu gün cəmi platforma satışlarımızın təxminən 70%-ini "Hepsiburada" bazar yerində mağaza açan kiçik və orta sahibkarlar (KOB) reallaşdırır. Qarşıdakı dövrdə də KOB-larımız ilə birlikdə böyüməyə davam edəcəyik", - deyib.