“Şahdağ”a rekord sayda turist gəlib
Bu mövsüm “Şahdağ” Turizm Mərkəzinin fəaliyyətdə olduğu 5 mövsüm ərzində turistlərin rekord sayı ilə yadda qalıb.
Mədəniyyət və Turizm Nazirliyindən bildirilib ki, bayram günləri ərəfəsində 20.000-dən çox turist qəbul edən mərkəzdə təkcə yanvarın 2-də 6 mindən çox turist qeydə alınıb. Ümumilikdə, qış mövsümü açılandan bu günədək “Şahdağ”ı ziyarət edənlərin sayı 35 mindən çox olub.
“Şahdağ” Turizm Mərkəzində keçirilən bu ilki Yeni il şənlikləri əsl qış nağılını xatırladaraq, qonaqlarda unudulmaz təəssüratlar yaradıb. Bayram günlərində qonaqların istirahəti ən yüksək səviyyədə təşkil edilib, təntənəli yeni il şənlikləri, möhtəşəm atəşfəşanlıq, ardınca sübhün erkən çağlarınadək davam edən musiqi ziyafəti turistlərin zövqünü oxşayıb.
“Şahdağ” Turizm Mərkəzində Yeni il bayramı münasibətilə keçirilən tədbirlər çərçivəsində Rəvan Tohidoğlunun “Taleyin oyunu” əsəri əsasında hazırlanan teatr tamaşası səhnəyə qoyulub. Əsərin səhnələşdirilməsində Qusar Dövlət Ləzgi Dram Teatrının 12 nəfərdən ibarət aktyor heyəti iştirak edib, tamaşada cəmiyyətimizin müasir problemlərinə toxunulub, əxlaqi-tərbiyəvi mesajlar verilib. Dramatik komediya janrında olan tamaşa turistlərin xeyli marağına səbəb olub, aktyorların çıxışları alqışlarla müşayiət edilib.