"Beynəlxalq zənglərin qiymətinin dəyişdirilməsi xəbəri əsassızdır"
“Bəzi KİV-də Tarif (qiymət) Şurası tərəfindən beynəlxalq zənglərin qiymətinin dəyişdirilməsi barədə əsassız məlumatlar yayılıb”. "Marja" xəbər verir ki, bu barədə İqtisadiyyat Nazirliyinin yaydığı məlumatda deyilir.
“Xatırladırıq ki, Tarif (qiymət) Şurasının 2 dekabr 2013-cü il tarixli qərarı ilə beynəlxalq danışıq tarifləri zonalardan asılı olaraq 36, 45 və 54 qəpikdən azaldılaraq bütün zonalar üzrə 1 dəqiqə üçün 32 qəpik səviyyəsində müəyyən edilib. Bu tariflər 1 yanvar 2014-ci il tarixindən qüvvəyə minib və hazırda da qüvvədədır”,- Nazirliyin məlumatında deyilir.
Mesajda “Hörmətli Abunəçi, Tarif Şurasının qərarına əsasən 14 fevral 2017-ci il tarixindən beynəlxalq zənglərin qiyməti dəyişərək 0,32 AZN/dəq təşkil edəcək” deyilir. Mobil operatorun mesajı bir çox abunəçilərdə çaqınlıq yaradıb və ya yeni tarifin müəyyən olunduğu kimi başa düşülüb.