“Amrah Sığorta”nın səhmdarları bzinesin gücləndirilməsi üçün yığışacaq
Gələn ay “Amrah Sığorta”nın səhmdarlarının yığıncağının keçiriləcəyi gözlənilir. Yığıncaqda şirkətin maliyyə vəziyyətinin düzəldilməsi, sığorta haqlarının məbləğini artırmaq üçün əlavə tədbirlərin görülməsi ilə bağlı qərarların qəbul ediləcəyi gözlənilir.
“Amrah Sığorta”dan bildirilib ki, sığorta yığımlarımızın təxminən 80%-i “Amrah Bank”ın verdiyi avtomobil kreditləri hesabına formalaşırdı:
“İndi isə bank elə də çox avtokredit vermir. Bu da “Amrah Sığorta”nın könüllü avtomobil sığortasından daxilolmalarını kəskin azaldıb. Lakin əvvəlki illərdə bağladığımız sığorta müqavilələri var və onlara görə də öhdəliyimizi yerini yetiririk. Son nəticədə ödənişlərimiz yığımlarımızdan çoxdur. Öz vəsaitimiz hesabına müştərilərə ödəniş veririk”.
Ötən il şirkət 62 554 manat həcmində sığorta haqqı toplayıb, əvəzində isə 191 913 manat ödəniş edib.
Xatırladaq ki, "Amrah Sığorta" 1993-cü ildə "Dəniz Biznes" adı ilə yaradılıb, 2013-cü ildə rebrendinq edib. Onun nizamnamə kapitalı 5 mln. manatdır. Şirkətin səhmlərinin 85%-i Yunis Əli oğlu İldırımzadəyə ("Amrahbank" ASC-nin 53,16%-lik səhmdarı, Bankın Müşahidə Şurasının sədri), 15%-i isə Əmrah Yunis oğlu İldırımzadəyə ("Amrahbank"ın 0,33%-lik səhmdarı) məxsusdur.