Ağdam Sənaye Parkında əlavə güzəştlərin tətbiq olunması nəzərdən keçirilir
“Ağdam Sənaye Parkı qısa müddətdə böyük işlərə imza atacaq”.
Bunu jurnalistlərə açıqlamasında "Sumqayıt Kimya Sənaye Park" MMC-nin direktoru Elşad Nuriyev deyib.
O bildirib ki, Bakı-Şuşa, Ağdam-Ağcabədi avtomobil yolu və dəmir yol xətti sənaye parkının yaxınlığından keçir: “Bu gün təqdimatda da qeyd etdiyimiz kimi, Ağdam Sənaye Parkının ikimərhələli inkişafı nəzərdə tutulub. Birinci mərhələdə 76 hektar ərazinin, ikinci mərhələdə isə qalan ərazilərin inkişaf etdirilməsi nəzərdə tutulub”.
E.Nuriyev parkın strateji baxımdan çox önəmli yerdə yerləşirdiyini vurğulayıb:
“Park həm şəhərə, həm də magistral və dəmir yol xəttinə yaxındır. Eyni zamanda Ağdamda tikiləcək dəmir yol stansiyasına da yaxındır. Ağdam Sənaye Parkında sahibkarlıq fəaliyyətinin inkişafı üçün əlverişli münbit şərait yaradılacaq və sənaye parkının rezidentləri zəruri infrastruktur sistemi ilə təmin ediləcək. Ağdam Sənaye Parkında da digər sənaye parklarında olan güzəştlərlə yanaşı əlavə güzəştlərində tətbiq olunması nəzərdən keçirilir. Bu hazırda layihə şəklindədir".