Nikoloz Şurqaia və komandası “Nikoil Bank”ı mənfəətə çıxartdı
2015 və 2016-cı illəri böyük zərərlər ilə başa vurmuş “Nikoil Bank” ASC 2017-ci ili xalis mənfəətlə yarılayıb.
“Marja” Bankın hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, “Nikoil Bank” cari ilin yanvar-iyun ayları üzrə 580,24 min manat xalis mənfəət əldə edib.
Bank 13 milyon 519 min manat əməliyyat mənfəətinin 12 milyon 925,93 min manatını aktivlər üzrə mümkün zərərlərin ödənilməsi üçün xüsusi ehtiyatın yaradılmasına ayırıb.
30 İyun 2017-ci il tarixində “Nikoil Bank” ASC 53 milyon 445 min manat məcmu kapitala malik olub. Bu da, banklara qarşı 50 milyon manat olan kapital tələbini üstələyir.
Cari ilin 1-ci yarısının sonunda “Nikoil Bank 413 milyon 210 min manat cəmi aktivlərə, 371 milyon 324 min manat cəmi öhdəliklərə malik olub. Bank ötən ilin sonunda 439 milyon 726 min manat cəmi aktivlərə və 399 milyon 165 min manat cəmi öhdəliklərə malik idi.
Qeyd edək ki, 2016-cı il 22 iyul tarixindən etibarən İnvestisiya və Kommersiya bankı olan NIKOIL I BANK-da İdarə Heyətinin sədri vəzifəsini Nikoloz Şurqaia tutur.