"Kəpəz BOKT" şirkəti irəliləyib - KREDİT PORTFELİ, GƏLİRLƏRİ VƏ MƏNFƏƏTİ ARTIB
"Kəpəz BOKT" MMC 2023-cü ili 1 milyon 390 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Təşkilat 2022-ci ili 773 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, "Kəpəz BOKT"ın xalis mənfəəti 2023-cü ildə 2022-ci illə müqayisədə 617 min manat və ya 80% artıb. Xalis mənfəətin artması kredit portfelinin və müvafiq olaraq faiz gəlirlərin artmasından qaynaqlanır.
Marja.az xəbər verir ki, "Kəpəz BOKT" MMC-nin faiz gəlirləri 2022-ci ildə 2 milyon 531 min manat ikən, 2023-cü ildə 3 milyon 579 min manata yüksəlib (1 milyon 48 min manat və ya 41,4% artıb).
KREDİT PORTFELİ 9 MİLYON MANATA YAXINLAŞIB
Ötən il "Kəpəz BOKT" MMC-nin kredit portfeli (müştərilərə verilmiş kreditlər) 2 milyon 72 min manat və ya 30% artaraq 8 milyon 998 min manata çatıb. 2022-ci ilin sonunda "Kəpəz BOKT"ın kredit portfeli 6 milyon 927 min manat təşkil etmişdi.
TƏŞKİLAT BÖYÜYÜB
2023-cü ildə "Kəpəz BOKT" MMC-nin cəmi aktivləri 1 milyon 627 min manat və ya 20% artaraq 9 milyon 773 min manata yüksəlib.
"Kəpəz" Bank Olmayan Kredit Təşkilatı lombard, avto, ev və lizinq kreditləri təklif etməkdədir.