Oskar Bogopolskiy, McDonald's Azerbaijan
Nuran Kərimov, Deloitte Azərbaycan
Babək H. Ağayev, PROSOL şirkəti
Vakant yerlər doldurulduqdan sonra, Yığıncağın gündəliyində yeni prezidentin seçilməsi dururdu. Səsvermə nəticəsində bu vəzifəyə “Paşa Holding”in aparat rəhbəri Dəyanət Sədullayev yekdilliklə təyin olunub.
İclas AmChamın icraçı direktoru Gülnarə Aslanbəylinin çıxışı ilə yekunlaşıb. O, yeni təyin olunmuş prezidentə və İdarə Heyətinin üzvlərinə ən xoş arzularını çatdırıb.
Qeyd edək ki, “AmCham Azərbaycan” xarici və yerli biznesin maraqlarını dəstəkləyən və təşviq edən qeyri-kommersiya əsaslı aparıcı ticarət-sənaye assosiasiyasıdır. Palata 1996-cı ildən ölkədə fəaliyyət göstərir və hazırda ölkədəki xarici investisiyaların 80%-dən çoxunu təmsil edən 260 üzv şirkəti özündə birləşdirir. “AmCham Azərbaycan” hökumətlə özəl sektor arasında körpü rolunu oynayır və müvafiq dövlət qurumları ilə davamlı konstruktiv və nəticəyönümlü dialoq aparır. Ölkənin ən böyük və ən nüfuzlu təşkilatlarından biri olan “AmCham Azərbaycan” palata üzvlərinin biznes maraqlarını təşviq edir və Azərbaycanda biznes mühitinin yaxşılaşdırılmasına töhfə verir.