Azərbaycanın sığorta şirkəti ləğv olunur
"Bakı Sığorta" ASC ləğv olunduğunu elan edir.
Marja.az xəbər verir ki, bu barədə Şirkətin bildirişində deyilir.
Qeyd edilib ki, kreditorlar iki ay ərzində tələblərini AZ1007 Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Azadlıq pr küçəsi, ev 120, mənzil 6-cı mərtəbə ünvanına bildirə bilərlər.
10 oktyabr 2024-cü il tarixində "Bakı Sığorta" ASC-nin Baş ofisində cəmiyyətin səhmdarlarının növbədənkənar ümumi yığıncağı keçiriləcəyi bildirilmişdi. Yığıncağın gündəliyi ictimaiyyətə açıqlanmamışdı.
“Bakı Sığorta” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin (“Bakı Sığorta” ASC) İcbari Sığorta Bürosu Hüquqi Şəxslərin İttifaqında (Büro) iştirakına xitam verilmiş və şirkət Büronun iştirakçı sığortaçılarının reyestrindən çıxarılmışdır. Oktyabr ayının əvvəlində İcbari Sığorta Bürosu yaydığı məlumatda bildirmişdi ki, qanunvericiliyin tələbləri nəzərə alınmaqla Büronun informasiya sistemində sığortaçının “Avtonəqliyyat vasitəsi sahiblərinin mülki məsuliyyətinin icbari sığortası”(AVSMMİS), “Daşınmaz əmlakın icbari sığortası” (DƏİS) və “Daşınmaz əmlakın istismarı ilə bağlı mülki məsuliyyətin icbari sığortası”(DƏMMİS) növləri üzrə yeni sığorta müqavilələri bağlaması imkanı dayandırılmışdır.
"Bakı Sığorta" ASC-nin nizamnamə kapitalının 93,32%-i “Bank Respublika” ASC-yə, 6,68%-i "Ekolizinq” MMC -yə məxsusdur.
İyun ayında Ramin Məmmədov “Bakı Sığorta” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri vəzifəsini tərk edib. Daha sonra Oqtay Şeydabəyov “Bakı Sığorta” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri vəzifəsinə təyin olunub.