“AccessBank”ın səhmdarlarının payında dəyişiklik olub
Xəbər verdiyimiz kimi, “AccessBank”ın səhmdarları tərəfindən 20 milyon manat məbləğində 4.8 milyon yeni səhmlərin əldə edilməsi nəticəsində Bankın nizamnamə kapitalı 140 milyon manatadək artırılıb.
Bankın İdarə Heyəti Sədrinin Birinci Müavini və Baş Əməliyyat İnzibatçısı Anar Həsnov “Marja”ya bildirib ki, kapitalın artırılmasından sonra “AccessBank”ın səhmdar kapitalında KfW-ın payı cüzi azalıb, Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyasının (İFC) və “Access Microfinance Holding Ag”nin payı isə artıb.
Anar Həsənov qeyd edib ki, “AccessBank”ın nizamnamə kapitalının artırılması davam edir. Növbəti tranşlarda da paylarda dəyişikliklər olacaqdır.
Qeyd edək ki, Qara Dəniz Ticarət və İnkişaf Bankı, Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı, “KfW - Kreditanstalt für Wiederaufbau”, Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyası, “Access Microfinance Holding AG” və “LFS Financial Systems GmbH” “AccessBank”ın səhmdarlarıdır.