PAŞA Bank “İnvestorlar yarmarkası”-nın baş sponsoru qismində çıxış edib
Azərbaycanın aparıcı korporativ bankı – PAŞA Bank – 5-ci “İnvestorlar yarmarkası 2017”-nin baş sponsoru qismində çıxış edib.
Oktyabrın 6-da Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası (AMFA) tərəfindən keçirilən tədbirin əsas məqsədi ölkənin regionlarında kiçik və orta biznesin inkişafının dəstəklənməsi üçün xarici investorların cəlb edilməsi olmuşdur.
Bu il “Mikromaliyyənin gələcəyi: çətinliklər və imkanlar” adlı konfransda iştirak etmək üçün həm özəl, həm də dövlət sektorundan 100-dən artıq nümayəndə dəvət olunmuşdur. Tədbirə dəvət olunanlar sırasında Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatasının, Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (işəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının, Beynəlxalq maliyyə korporasiyasının, özəl bankların, bank olmayan kredit təşkilatların, investisiya şirkətlərinin və digər yerli və beynəlxalq təşkilat və strukturların nümayəndələri daxil idi.
“Mikromaliyyələşdirmə sektorunun gələcəyi” və “Maliyyə texnologiyaları erası” adlı işçi sessiyaları çərçivəsində konfrans iştirakçıları, həmçinin dəvət olunmuş mütəxəssislər hal-hazırda bazarın oyunçularının üzləşdiyi aktual problemləri və çağırışları, habelə dövlətin tənzimləyici orqanlarının sektorun inkişafındakı rolunu müzakirə etmişlər. Ekspertlər fəallığın stimullaşdırılması üçün zəruri olan bir sıra tədbirlərin, o cümlədən iqtisadiyyatın qeyri-neft sektorunun inkişafı kontekstində bazar oyunçularının fəaliyyətində innovativ təcrübələrin tətbiqinin müzakirəsinə xüsusi diqqət yetirmişlər.
Tədbir çərçivəsində həmçinin AMFA-nın təsis etdiyi xüsusi mükafatların sahiblərinin adları çəkilmiş və laureatların təntənəli təltif etmə mərasimi keçirilmişdir. “İlin peşəkarı” nominasiyasında mükafatın sahibi AMFA-nın İdarə Heyətinin üzvü, PAŞA Bankın Baş kommersiya inzibatçısı Melih Mengü seçilmişdir.
Qeyd edək ki, işgüzar “İnvestorlar yarmarkası” konfransı Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası tərəfindən 2009-cu ildən keçirilir.