“FRM-l imtahanına hazırlıq” kursuna start verildi
Peşəkar təlimlərin təşkili və keyfiyyətli təhsil xidmətləri ilə ön sıralarda yer alan Maliyyə Bazarı üzrə Təlim və Maarifləndirmə Mərkəzi bir ilkə imza ataraq 15 dekabr 2016-cı il tarixində birinci qrupla “FRM-l imtahanına hazırlıq” kursuna start verib.
Maliyyə Bazarı üzrə Təlim və Maarifləndirmə Mərkəzi beynəlxalq dərəcədə tanınmış FRM (Financial Risk Management) və CQF (Certificate in Quantitative Finance) sertifkatlarına malik mütəxəssis Orxan Mansurovla “Quantitative Analyst” (Kəmiyyət analizi) mövzusu üzrə dərslərə start verib.
"Ölkəmizdə son zamanlar mövcud vəziyyət bir daha göstərdi ki, maliyyə risklərinin idarə edilməsi üzrə beynəlxalq təcrübəni tətbiq etmək üçün peşəkar risk menecerlərinin yetişdirilməsi, onların mövcud biliklərinin təkmilləşdirilməsi zərurəti yaranmışdır.
Kursun da məqsədi FRM proqramına aid bilikləri sadə və anlaşıqlı üsullarla hədəf auditoriyasına çatdırmaqla namizədlərin FRM-I imtahanından uğurlu keçirilməsini təmin etmək və Azərbaycanda FRM dərəcəsinə malik olan peşəkarların sayını artırmaqdır.
Qeyd etməliyik ki, kurs 125 saat – 6 ay ərzində davam edəcək. Dərslər həftədə iki dəfə olmaqla; cümə axşamı 2 saat, şənbə günləri 4 saat keçirilir",- Mərkəzi Məlumatında deyilir.