"Torpaqlarımızın azad edilməsi iqtisadi artımımıza əhəmiyyətli impuls verəcək" - VİDEO
Azərbaycan Mərkəzi Bankının sədri Elman Rüstəmov AzTV-nin efirində Ermənistan və Azərbaycan iqtisadiyyatlarını şərh edib, 20 manatlıq əskinasın üzərində "Qarabağ Azərbaycandır" yazılacağını bildirib.
Elman Rüstəmov çıxışında “Bizim kifayət qədər ehtiyatlarımız var ki, hərbi əməliyyatlar başa çatdıqdan sonra tez bir zamanda Azərbaycan iqtisadiyyatının artımını bərpa edək, inkluziv artım yoluna çıxaq”, bildirib. Elman Rüstəmov deyib.
“Prezident tərəfindən növbəti 10 ildə iqtisadi potensialımızı 2 dəfə artırmaq vəzifəsi qoyulub. Hesab edirik ki, bu hədəf kifayət qədər realdır. Lakin yeni bir faktı qeyd etmək istəyirəm ki, o da Prezidentin azad olunmuş torpaqların tam bərpası proqramıdır ki, bu da, olduqca böyük miqyaslı proqramdır.
Bu proqramın realizasiyası ilə işğaldan azad edilən torpaqlarımızın təbii resursları iqtisadi dövriyyəyə qaytarılacaq, həyata keçiriləcək nəhəng investisiya proqramları və yaradılacaq yeni iş yerləri iqtisadi artımımıza əhəmiyyətli impuls verəcək”-deyə o bildirib