PAŞA Bank depozitlərini azaldıb, qiymətli kağızlara investisiyalarını artırıb
2020-ci ildə PAŞA Bank qiymətli kağızlara investisiyalarını 459 milyon 658 min manat artırıb.
Marja Banka istinadən xəbər verir ki, 2019-cu ilin sonunda 1 milyard 96 milyon 496 min manat təşkil etmiş investisiyalar 2020-ci ilin sonunda 1 milyard 556 milyon 154 min manat olub.
Ötən il PAŞA Bankın banklar da daxil olmaqla, maliyyə institutlarındakı depozitləri 150 milyon 914 min manat azalaraq 541 milyon 460 min manata düşüb. 2019-cu ilin sonunda PAŞA Bankın maliyyə institutlarındakı depozitləri 692 milyon 374 min manat idi.
2019-cu illə müqayisədə 2020-ci ildə PAŞA Bank tərəfindən müştərilərə verilən cəmi kreditlər 296 milyon 1 min manat və ya 16,5% artaraq 2 milyard 95 milyon 34 min manta çatıb. Xalis kreditlər 1 milyard 753 milyon 640 min manatdan 2 milyard 60 milyon 484 min manata yüksəlib.
PAŞA Bankın digər banklara ayırdığı cəmi kreditlər isə 2019-cu ildəki 62 milyon 735 min manatdan 2020-ci ilin sonunda 70 milyon 236 min manata çatıb.