Banklarda Dolların düşdüyü müşahidə olunur
Ötən cümə günü ilə müqayisədə bir sıra banklarda Dolların alış və satış qiymətləri cüzi də olsa düşüb. Ötən cümə günü Dolların ən sərfəli alış məzənnəsi 1.6970 manatadək, ən sərfəli (ucuz) satış qiyməti isə 1.7020 manatadək qalxmışdı.
“Marja” xəbər verir ki, bu gün səhər ötən cümə günü ilə müqayisədə Amrahbank alışı 1.6970 manatdan 1.6960 manata, satışı isə 1.7070 manatdan 1.7060 manata, Günaybank alışı 1.6970 manatdan 1.6960 manata, satışı isə 1.7070 manatdan 1.7060 manata, Nikoilbank alışı 1.6900 manatdan 1.6880 manata, satışı isə 1.7150 manatdan 1.7100 manata endirib.
Dolların ən ucuz satış qiyməti bir sıra banklarda düşsə də, bəzi banklarda qalxıb. Məsələn, Dolları ən sərfəli qiymətə - 1.7020 manata satan Dəmir Bank qiyməti 1.7050 manata qaldırıb. Hazırda Dolları ən ucuz 1.7030 manata ZiraatBank Azərbaycan satır.