Yeni karton-qutu fabriki istifadəyə verildi - FOTOLAR
Rabitəbank Sahibkarlığın İnkişafı Fondu ilə birgə sahibkarlıq dəstəyinə davam edir(®️) Ölkənin aparıcı banklarından biri Rabitəbank “Azərbaycan Respublikasında sahibkarlığın inkişafına dövlət dəstəyi mexanizminin təkmilləşdirilməsi haqqında” Fərmana əsasən beynəlxalq və yerli maliyyə strukturları ilə uğurlu əməkdaşlıq siyasəti yürüdür.
Bank xüsusən qeyri-neft sektorunda rəqabətqabiliyyətli daxili istehsalın dəstəklənməsi ilə bağlı atılan addımlarda öz fəal mövqeyini sərgiləməkdədir.
Bu silsilə addımların davamı kimi Rabitəbank və İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun maliyyə dəstəyi ilə “Aqro İnvest və istehsalat” MMC - yeni karton-qutu fabrikinin açılış tədbiri baş tutub. Tədbirdə Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun idarə heyətinin sədr müavini Arif Vəliməmmədov, Rabitəbankın idarə heyətinin sədr müavini Orhan Gültekin iştirak edirdilər. Onlar sahibkarlara yaradılan şərait nəticəsində Azərbaycana idxal edilən məhsulların əvəzinə yerli istehsal hesabına ölkədən valyuta axının qarşısının alınması istiqamətində daha bir uğurlu layihəyəyə imza atıldığını məmnunluqla ifadə etdilər.
Qeyd edək ki, “Aqro İnvest və İstehsalat” MMC 2016-cı ildə təsis edilmiş və hal-hazırda ümumi işçilərinin sayı 120 nəfərə yaxındır. Yeni fabrikin açılmasışirkətdə 40-a yaxın yeni işçilərin işə götürülməsinə şərait yaradacaq.
Qeyd edək ki, Rabitəbank yarandığı gündən intensiv şəkildə biznes kreditləri verir və biznes kreditləri bankın portfelinin 60%-ə qədərini təşkil edir. Pandemiya dövründə yaranmış durğunluğu aradan qaldırmaq və real sektorun inkişafına töhfə vermək üçün Rabitəbank dövlət fondları ilə sıx əməkdaşlıq edir və sürətli bankçılıq həlləri təklif edir. Biznes məhsulları ilə ətraflı tanış olmaq üçün qarşıdakı linkə keçid edə bilərsiniz - https://www.rabitabank.com/biznes