“Bank of Baku”ya yeni səhmdar gəlmir
“Bank of Baku”nun kapitalının 91 milyon manat həcmində artırılması mövcud səhmdarlarının vəsaitləri hesabına təmin ediləcək.
Bu barədə “Marja”nın sorğusuna cavab olaraq Bankdan bildirilib.
“Kapital mövcud səhmdarların hesabına artırılır. Yeni pay bölgüsü haqqında bir müddət sonra məlumat veriləcəkdir”.
2016-cı ilin sonuna olan məlumata görə, Bank of Baku-nun səhmdarları NAB Holding – 35%, Hikmət İsmayılov - 31,11%, Azpetrol neft şirkəti -28,89% və Elçin İsayevdir – 5%.
Xəbər verdiyimiz kimi, 23 iyun 2017-ci il tarixində, Bank of Baku-nun Səhmdarlarının Ümumi Yığıncağının növbəti iclası keçirilib. İclasda Bankın kapitalının 91 milyon manat həcmində artırılması barədə qərar verilib. Qeyd edək ki, hal-hazırda Bankın nizamnamə kapitalı 52 milyon 870 min manatdır. Kapital artımı nəticəsində Bankın nizamnamə kapitalı 143 milyon 870 min manat təşkil edəcək. Kapital artımı ilə bağlı qərarın icrasının ən qısa zaman ərzində həyata keçirilməsi nəzərdə tutulub.
Bu qərarın icrası ilə Bank of Baku-nun məcmu kapitalının həcmi Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası tərəfindən müəyyən olunmuş normativ tələblərə tam cavab verəcək.