Türk Hava Yolları tarixinin ən böyük təyyarə alışı üçün Airbus ilə danışıqlar aparır
Türk Hava Yolları (THY) rəhbərliyi tarixinin ən böyük təyyarə sifarişi üçün İstanbulda Airbus rəsmiləri ilə görüşüb.Türk Hava Yolları (THY) tarixinin ən böyük təyyarə alışı üçün Airbus ilə danışıqlar aparır.
Marja.az xəbər verir ki, hazırda dünyanın ən çox ölkəsinə uçan hava yolu şirkəti olan THY, 435 təyyarədən ibarət parkına yenilərini əlavə etmək üçün səylərini davam etdirir.
Avropanın ən gənc və ən müasir donanmasına sahib olmaq məqsədi ilə səylərini sürətləndirən THY rəhbərləri İstanbulda Airbus rəsmiləri ilə görüşüb.
Görüşdə THY-nin almağa qərar verdiyi 10 ədəd A350-900 təyyarəsinə əlavə olaraq; 75 ədəd A350-900, 15 ədəd A350-1000, 5 ədəd A350F yük təyyarəsi və 250 ədəd A321 NEO təyyarəsi də daxil olmaqla, cəmi 355 ədəd təyyarənin alınması üçün Airbus rəsmiləri ilə danışıqlar aparılıb.
Bundan başqa, mühərrik istehsalçısı Rolls-Royce rəsmiləri ilə də A350 təyyarələri üçün mühərrikə texniki xidmət və ehtiyat mühərriklərin göstərilməsi üçün danışıqlar aparılıb.