Apple 2024-cü ilin ilk həftəsində 170 milyard dollar itirib
ABŞ-ın texnologiya nəhəngi "Apple" şirkətinin səhmləri, "Piper Sandler"ın şirkətin səhmləri ilə bağlı tövsiyəsindən sonra daha da ucuzlaşıb. Şirkətin səhmləri 1,4 faiz də ucuzlaşaraq bir səhm üçün 181,6 dollar təşkil edib."iPhone" telefonlarının istehsalçısı "Apple" şirkətinin səhmləri ucuzlaşır.
Marja.az xəbər verir ki, Böyük Britaniyanın universal bankı "Barclays"ın ardınca ABŞ-ın investisiya bankı və maliyyə xidmətləri şirkəti "Piper Sandler" də tələb narahatlıqlarına görə tövsiyəsini yenidən nəzərdən keçirib.
Çərşənbə günü "Barclays", Apple məhsullarına tələbin 2024-cü ildə zəif qalacağı gözləntisi ilə "Apple" səhmləri üçün tövsiyəsini "neytral"dan "azalt"a endirib.
"Piper Sandler"in tövsiyəsindən sonra şirkətin səhmləri 1,4 faiz də ucuzlaşaraq hər səhm üçün 181,6 dollara düşüb. 2024-cü ilin ilk həftəsində şirkətin bazar dəyəri təxminən 170 milyard dollar azalıb.
"Apple" hələ də 2,8 trilyon dollardan çox kapitalla dünyanın ən yüksək bazar dəyərinə malik şirkəti adını qoruyur.
"Piper Sandler" şirkəti "Apple" səhmləri ilə bağlı tövsiyəsini "artır"dan "neytral"a endirib və qiymət hədəfini 15 dollar azaldaraq 205 dollara endirib.