"Ariston" Rusiya bazarına qayıdır
"Ariston Group" yenidən Rusiyada fəaliyyət göstərməyə hazırlaşır.
Marja.az xəbər verir ki, İtalyanın soyutma, isitmə və su həlləri avadanlıqları istehsalçısı Rusiya rəsmiləri ilə əməkdaşlıq edərək əməliyyatlarını davam etdirməyi planlaşdırdıqlarını bildirib. "Ariston Group"ın Rusiyadakı törəmə şirkətinin idarəçiliyi “Qazprom Məişət Sistemləri”ndən (Gazprom Household Systems) “Ariston”a keçəcək.
"Ariston Qrupu"nun sədri Paolo Merloni verdiyi açıqlamada şirkətin Rusiya bazarına qayıtmağa qərar verdiyini açıqlayıb.
"Rusiya hakimiyyətinin Ariston Group-u Rusiyadakı törəmə müəssisəmizin sahibi və meneceri kimi yenidən təyin etmək qərarından çox məmnunuq. Biz fəaliyyətimizi Rusiya hakimiyyəti ilə əməkdaşlıqda davam etdirməyi planlaşdırırıq", - şirkətin mətbuat xidmətinin bəyanatında deyilir.
Bu qərar Rusiya prezidenti Vladimir Putinin son qərarı ilə mümkün olub. Putin bu yaxınlarda verdiyi fərmanla “Ariston”un Rusiyadakı törəmə şirkəti "Ariston Termo Rus"un “Qazprom”un törəməsi olan “Qazprom Məişət Sistemləri” ASC-nin idarəçiliyinə müvəqqəti ötürülməsini ləğv edib.
"Ariston" İtaliyanın "Indesit" şirkətinin "çətiri" altında fəaliyyət göstərir, su qızdırıcıları və sobalar kimi böyük məişət texnikaları istehsal edir.
2024-cü ilin aprelində verilən qərarla "Ariston"un Rusiyadakı əməliyyatları müvəqqəti olaraq “Qazprom”a verilmişdi. Eyni dövrdə Almaniyanın "Bosch" və "Siemens" brendlərinə sahib olan "BSH Hausgeräte"nin Rusiyadakı törəmə şirkəti də "Qazprom"un strukturuna keçib.