Banka risklərin idarə edilməsi üzrə mütəxəssislər tələb olunur
“Azərbaycan Beynəlxalq Bankı” Transformasiya ofisinə Kredit/Bazar Risklərinin idarə edilməsi üzrə Mütəxəssis/Aparıcı mütəxəssis/Baş mütəxəssis vəzifələrinə namizəd seçimini açıq elan edir.
Bank fəaliyyətində yaranan maliyyə risklərinin (kredit və ya bazar riskləri) qiymətləndirilməsi, təhlili və idarə edilməsi sahəsində təcrübəsi olan, davamlı peşəkar və fərdi inkişafa can atan, yeni layihənin bir parçası olmaq istəyən bütün namizədləri vakansiyaya müraciət etməyə dəvət edirik.
- Maliyyə risklərinin qiymətləndirilməsi üçün lazımi analitik və statistik texnikalardan istifadə edilməsi;
- Kredit portfelinin müxtəlif kriteriyalar üzrə təhlilinin aparılması;
- Bankın risk iştahı, dözümlülük hesabatı, risk strategiyası, siyasəti, müxtəlif risk indikatorları üzrə öz təkliflərini verilməsi;
- Maliyyə (kredit və ya bazar) risklərinin idarə edilməsi üzrə layihələrdə koordinasiya və dəstəyin göstərilməsi;
- İdarə Heyəti və Transformasiya Ofisinin mütəmadi iclasları üçün transformasiya prosesinin ümümi inkişaf gedişinə dair hesabatların hazırlanması
- İqtisadiyyat, maliyyə və ya digər müvafiq istiqamət üzrə ali təhsil olan
- Kreditlərin verilməsi, təsnifləşdirilməsi və s. barədə AR Mərkəzi Bankının və MBNP-nın müvafiq normativləri və qaydaları barədə biliklərə sahib olan
- Bank sahəsində ən az 3 il iş təcrübəsi olan; (Kredit/Bazar risklərinin idarə olunmasında ən az 1 il təcrübəsi olan)