“Azərmaş” maliyyə vəziyyətini açıqladı
Azərbaycanda “Xəzər” markalı avtomobillərin istehsalı layihəsində payçı olan “Azərmaş” ASC 2019-cu ili 1026 manat xalis mənfəət ilə başa vurub.
Marja ASC-nin maliyyə hesabatına istinadən xəbər verir ki, 2019-cu ildə “Azərmaş” ASC-nin əsas əməliyyat gəliri 192 min manat təşkil edib. ASC 2018-ci ildə 32 min 800 manat əsas əməliyyat gəliri əldə etmişdi.
Ötən il ASC-nin 192 min manat cəmi əməliyyat gəlirinə qarşı cəmi xərcləri 190 min 974 manat təşkil edib.
31 Dekabr 2020-ci il tarixində “Azərmaş” ASC 8 min 392 manat cəmi aktivlərə, 378 manat cəmi öhdəliklərə və 8 min 14 manat cəmi kapitala malik olub.
“Azərmaş” ASC 15 noyabr 2017-ci il tarixində Azərbaycanda avtomobil sənayesinin qurulması və inkişaf etdirilməsi məqsədilə yaradılıb. İlk olaraq Neftçala Sənaye Məhəlləsində "Xəzər" avtomobillərinin istehsalı zavodu qurulub. Hazırda Hacıqabul Sənaye Məhəlləsində Rusiya istehsalı olan GAZ avtomobillərinin yığılması zavodu inşa edilir.
“Azərmaş” ASC-nin səhmdarları "AF Group" MMC və "AAZ Classik" MMC-dir.