"Rayonlara gediş-gəlişin açılması məsələsinə təkrarən baxılacaq"
"Regionlara gediş-gəlişin açılması məsələsinə təkrarən baxılacaq".
Marja xəbər verir ki, bunu brifinqdə Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev deyib.
Onun sözlərinə görə, hazırda bir sıra qaydaların tətbiqi ilə gediş-gəlişin bərpa olunması üzrə müzakirələr aparılır.
"Epidemioloji vəziyyət kompleks şəkildə qiymətləndirilərək bu məsələyə yenidən baxılacaq. Bu gün regionlara gediş-gəliş yoluxmanı artıra bilər”,- o deyib.
Xəbər verdiyimiz kimi, Koronavirus infeksiyasına yoluxma dinamikası nəzərə alınmaqla 2020-ci il 31 avqust saat 00:00-dək Bakı, Cəlilabad, Gəncə, Masallı, Mingəçevir, Sumqayıt, Yevlax şəhərlərində və Abşeron, Bərdə, Goranboy, Göygöl, Xaçmaz, Salyan rayonlarında sərtləşdirilmiş xüsusi karantin rejimi tətbiq olunacaq. 31 Avqust 2020-ci il tarixinədək xüsusi təyinatlı, o cümlədən təcili tibbi yardım, qəza-bərpa, xilasedici, habelə yük daşıyan avtomobillərin hərəkəti istisna olmaqla, sərtləşdirilmiş xüsusi karantin rejiminin tətbiq olunduğu şəhər və rayonlara giriş-çıxış və ölkənin digər şəhər və rayonlarından yerustü və hava nəqliyyatı ilə sərnişin daşımalarının dayandırılması məhdudiyyəti qüvvədə olacaqdır.