Azərbaycanın avtomobil şirkəti ölkə boyu enerji doldurucu cihazları quraşdıracaq
“AUDİ”nin tam elektik modelinin Bakıda təqdimat mərasimi keçirildi“Efendiler Group” şirkəti elektrik avotomobil bazarının Azərbaycanda inkişafı üçün investisiya layihəsi hazırlayıb.
Marja.az şirkətə istinadən xəbər verir ki, Bakı şəhəri daxil bütün Azərbaycanda “Efendiler Group”a məxsus enerji doldurucu cihazları quraşdırılacaq.
“Efendiler Group”a aid olan avtomobil brendlərinin elektromobil sahibləri onlara təqdim olunmuş xüsusi kartlar vasitəsilə tam təmənnasız olaraq bu enerji doldurma məntəqələrindən istifadə edə biləcəklər. Yaxın zamanlarda həmin enerji dolduma cihazlarının Şuşadan başlamaqla quraşdırılmasına başlanılacaq.
Qeyd edək ki, “Audi”nin tam elektrikli modeli olan E-tron Sportback və Yeni Audi Q5 Sportback modellərinin təqdimat mərasimi keçirildiib.
“Efendiler Group”a daxil olan “Dream Auto” MMC Audi avtomobillərinin rəsmi distribütorudur və 2012-ci ildən etibarən fəaliyyət göstərir. Azərbaycanda bu marka avtomobillərin və onların ehtiyat hissələrinin satışı, texniki xidmət göstərilməsi üzrə ekskluziv hüqurlara malikdir.