Azərbaycanda noyabrda daha az avtomobil yığılıb, anbarlarda say artıb
Azəbaycanda avtomobil istehsalı oktyabrdakı 346 ədəddən noyabrda 130 ədədə geriləyib.2021-ci ilin yanvar-noyabr aylarında (11 ayda) Azərbaycanda 1992 ədəd və ya ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 21,3% çox (və ya 350 ədəd çox) minik avtomobili istehsal olunub (yığılıb).
2021-ci ilin yanvar-oktyabr aylarında (10 ayda) Azərbaycandaa 1862 ədəd minik avtomobili istehsal edilmişdi. Beləliklə, noyabrda Azərbaycanda 130 ədəd minik avtomobili istehsal edilib. Sentyabrda Azərbaycandakı müəssisələr tərəfindən 302 ədəd, oktyabrda isə 346 avtomobil buraxılmışdır.
Marja Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, 01.12.2021-ci il vəziyyətinə hazır məhsul ehtiyatı 381 ədəd təşkil edib. 01.11.2021-ci il vəziyyətinə hazır məhsul ehtiyatı 365 ədəd təşkil etmişdi.
2021-ci ili yanvar-noyabr aylarında Azərbaycanda 365 ədəd traktor istehsal edilib. İstehsal ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 2 dəfə artıb. 01.12.2021-ci il vəziyyətinə hazır məhsul ehtiyatı 55 ədəd təşkil edib.