Dövlət 100 ədəd avtomobili bu şirkətdən aldı - MÜQAVİLƏNİN MƏBLƏĞİ AÇIQLANDI
İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi "Yeni müasir tibbi avadanlıq kompleksləri ilə təchiz olunmuş 100 ədəd təcili tibbi yardım avtomobilinin satın alınması" ilə bağlı tenderi yekunlaşdırıb.
Marja.az xəbər verir ki, qalib şirkət “Az-Tex-İmport” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətidir.
Agentlik qalib şirkət ilə məbləği 14 milyon 199 min 336 manat olan müqavilə imzalayıb. Bir təcili tibbi yardım avtomobili təxminən 142 min manata rəsmiləşdirilib.
2017-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınmış və 226 min 110 manat nizamnamə kapitalı olan “Az-Tex-İmport” MMC-nin qanuni təmsilçisi İbadullayev İlkin Sahib oğludur. Şirkətin hüquqi ünvanı Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Telnov, ev 2347/48, m.240-dır.
Qeyd edək ki, "Az-Tex-Import" MMC 2022-ci ilin Aprel ayından Sumqayıt Kimya Sənaye Parkının rezidentidir. "Az-Tex-Import" MMC-nin Sənaye Parkının 3 hektar ərazisində İtaliyanın qabaqcıl texnologiyalarının tətbiqi ilə "IVECO" markalı yüngül, orta və ağır tonnajlı yük və xüsusi təyinatlı avtomobillərin istehsalı layihəsini həyata keçirəcəyi bəyan edilib. Məlumata görə, investisiya dəyəri 19,2 milyon manat olan layihə çərçivəsində 90 nəfər daimi işlə təmin ediləcək.