Bank BTB əmanət şərtlərini yenilədi
(®) Bank BTB fiziki şəxslərə vəsaitlərinin uzunmüddətli saxlanılması, qorunması və artırılması məqsədi ilə “Müddətli əmanət” məhsulunu təqdim edir.
Belə ki, 24 aylıq yerləşdirilmiş manat əmanəti müştərilərə faizləri müddətin sonu götürdükdə illik 11.25%, aylıq götürdükdə isə illik 10.75% gəlir gətirəcək. Bu halda faiz gəlirlərindən vergi tutulmur.
100.000 AZN-dək əmanətlər ADİF (Əmanətlərin Sığortalanması Fondu) tərəfindən sığortalanır.
Bununla yanaşı dollar valyutasında 24 aylıq əmanət yerləşdirmək istəyən müştərilər faizləri aylıq və ya müddətin sonu götürməklə illik 2.50% gəlir qazanacaqlar.
Əmanətin açılması üçün minimal məbləğ 100 AZN/USD təşkil edir. “Müddətli əmanət” məhsulundan yararlanmaq istəyən hər bir müştəri Bank BTB-nin filial şəbəkəsinəmüraciət edə bilər.
Həmçinin, bankın təqdim etdiyi məhsul, xidmət və kampaniyalar barədə məlumat almaq istəyən şəxslər onlayn müraciət kanalları olan Facebook (www.facebook.com/bankbtb) və Instagram (www.instagram.com/bankbtb/) səhifələrinə, eləcə də 055 300 09 46 WhatsApp (https://wa.me/994553000946) nömrəsinə müraciət edə bilərlər. Bundan əlavə (012) 946 nömrəli məlumat mərkəzi və www.btb.az rəsmi saytı müştərilərin xidmətindədir.
*Əmanət məbləğindən asılı olaraq müraciətlərə fərdi qaydada baxıla bilər.