Azərbaycanda həftəsonu ərzaq mağazaları da bağlı olacaq
Koronavirusun yayılmasının məhdudlaşdırılması üçün Azərbaycanda həftəsonu (şənbə və bazar) tam qapanma gözlənilir. Həmin günlər ərzaq mağazaları da bağlı olacaqdır.
Marja-nın məlumatına görə, bunu bu gün Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın təşkil etdiyi mətbuat konfransında TƏBİB İdarə Heyətinin sədri Ramin Bayramlı bildirib.
Vətəndaşlar 2 günülük küçəyə çıxmaq qadağasını nəzərə alaraq ərzaqları öncədən almalıdırlar.
İctimai və şəxsi nəqliyyatın da tam məhdudlaşdırılması nəzərdə tutulur. Apteklərin məsələsi müzakirə olunur.
Karantin rejiminin sərtləşdirilməsinin təfərrüatları sabah açıqlanacaqdır.
"Bu həftə cümə günü dövlət müəssisələrində iş saatlarının qısaldılması barədə müraciət olunub. Vətəndaşlarımız nəzərə almalıdır ki, növbətçi apteklər istisna ilə, ərzaq malları satışı da daxil olmaqla, bütün ticarət mərkəzləri bağlı olacaq. Vətəndaşlar təlaşa düşməməlidir. Mağazalara müraciət edirik ki, iş saatlarını uzatsınlar. İnsanlar zəruri ehtiyaclarını ödəsinlər. Şənbə və bazar günləri həyati vacib bir sıra sahələrin çalışması nəzərdə tutulur. Təcili tibbi yardım, qəza xidməti həmin günlərdə çalışacaq. İşləməsi zəruri olan sahələrlə bağlı sabah qərar qəbul edilərkən məlumat veriləcək. Məhdud sayda vətəndaşlarımıza SMS-lə çıxmağa icazə veriləcək. Yalnız xüsusi sağlamlıq vəziyyətlərində xəstəxanalara müracət üçün çıxmasına icazə veriləcək”,- Ramin Bayramlı deyib.