Maliyyə Nazirliyi 1 illik dövlət istiqrazlarını satmaqdan imtina etdi
20 dekabr 2016-cı il tarixində, Bakı Fond Birjasında Maliyyə Nazirliyinin AZN nominallı, AZ0102025514 ISIN kodlu, 182 gün tədavül müddətli, 15 000 000 AZN həcmində qısamüddətli dövlət istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir.
Hərrac zamanı 8 investor tərəfindən 18 sifariş təqdim olunmuşdur. Sifarişlərin nominal üzrə ümumi məbləği 23,960,200.00 AZN təşkil etmişdir.
Sifarişlər 90.9800 AZN (19.9928%) və 92.6718 AZN (15.9464%) qiymət intervalında təqdim edilmişdir.
Hərracın yekunları üzrə bağlanılmış əqdlərin minimum qiyməti 91.3895 AZN (18.9996%) orta ölçülmüş qiyməti 91.6935 AZN (18.2681%) təşkil etmişdir.
Bağlanılmış əqdlər üzrə hesablaşmalar 21.12.2016 (t+1) tarixində həyata keçiriləcəkdir.
İstiqrazların ödəmə tarixi 20.06.2017-cı ildir.
20 dekabr 2016-cı il tarixində, Bakı Fond Birjasında Maliyyə Nazirliyinin AZN nominallı, AZ0104026510 ISIN kodlu, 364 gün tədavül müddətli, 10 000 000 AZN həcmində qısamüddətli dövlət istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir.
Hərrac zamanı 4 investor tərəfindən 10 sifariş təqdim olunmuşdur. Sifarişlərin nominal üzrə ümumi məbləği 11,585,800.00 AZN təşkil etmişdir.
Sifarişlər 81.3842 AZN (23.0000%) və 86.3460 AZN (15.9002%) qiymət intervalında təqdim edilmişdir.
Hərrac zamanı toplanmış sifarişlər Emitent tərəfindən təmin edilməmişdir.