Bu il Azərbaycanda yığılmış minik avtomobili və traktorların sayı açıqlandı
2021-ci ilin yanvar-oktyabr aylarında (10 ayda) Azərbaycanda 1862 ədəd və ya ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 24,4% çox ( və ya 365 ədəd çox) minik avtomobili istehsal olunub (yığılıb).
2021-ci ilin yanvar-sentyabr aylarında (9 ayda) Azərbaycandaa 1516 ədəd minik avtomobili istehsal edilmişdi. Beləliklə, oktyabrda Azərbaycanda 346 ədəd minik avtomobili istehsal edilib. Sentyabrda Azərbaycandakı müəssisələr tərəfindən 302 ədəd avtomobil buraxılmışdı.
Marja Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, 01.11.2021-ci il vəziyyətinə hazır məhsul ehtiyatı 365 ədəd təşkil edib. 01.10.2021-ci il vəziyyətinə hazır məhsul ehtiyatı 366 ədəd təşkil etmişdi.
TRAKTOR İSTEHSALI KƏSKİN ARTIB
2021-ci ili yanvar-oktyabr aylarında Azərbaycanda 581 ədəd traktor istehsal edilib. İstehsal ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 2,3 dəfə artıb. 01.11.2021-ci il vəziyyətinə hazır məhsul ehtiyatı 56 ədəd təşkil edib.