“Gold Alko” MMC: Keyfiyyətsiz spirtli içki istehsalı və saxta aksiz ilə markalama ittihamları öz təsdiqini tapmayıb
"Malların keyfiyyət standartlarına uyğun olmaması tam səhv məlumatdır, bunu hər ay AQTA laboratoriyasında istehsal etdiyimiz spirtli içkilərin analizlərinin cavabları ilə sübut edə bilərik"."Gold Alko" MMC bildirir ki, Şirkətin guya alkoqollu içkiləri keyfiyyət standartlarına uyğun olmayan şəkildə istehsal etməsi, satması və həmin məhsulları saxta aksiz markaları ilə markalaması barədə yayılmış xəbər həqiqətə uyğun deyil.
Şirkətin Direktoru Mirdaməd Mahmudovun adında Marja.az-a daxil olmuş açıqlamada bildirilir ki, heç bir rəsmi sənəd və sübut olmadan bu cür əsassız xəbərlər uzun illər istehsalat sektorunda olan müəssisənin nüfuzuna xələl gətirə bilər:
"Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsində Azərbaycan Respublikası Cinayət Məcəlləsinin 200.1 (istehlakçıları aldatma və ya pis keyfiyyətli məhsul istehsal etmə və satma), 205-1 (saxta aksiz markalarının dövriyyəsi), 213-1 (aksiz markası ilə markalanmalı olan malları belə marka olmadan satma, satış məqsədilə saxlama, istehsal binasının hüdudlarından kənara çıxarma) və 308.1-ci (vəzifə səlahiyyətlərində sui-istifadə) maddələri ilə cinayət işinin başladığı barədə məlumat yalnış və əsası olmayan məlumatdır.
Ortaya atılan yalan ittihamlar Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin 27 dekabr 2023-cü il tarixində "Gold Alko" MMC-nin istehsalat sahəsində və mal anbarlarında apardığı geniş operativ tədbirləri nəticəsində heç bir təsdiqini tapmamışdır. Malların keyfiyyət standartlarına uyğun olmaması tam səhv məlumatdır, bunu hər ay AQTA laboratoriyasında istehsal etdiyimiz spirtli içkilərin analizlərinin cavabları ilə sübut edə bilərik. Həmçinin müəssisə beynəlxalq İSO 22000-2022 sertifikatın malikdir".