"İnvest-AZ İnvestisiya Şirkəti"nin xalis gəliri 2,6 dəfə artıb
"İnvest-AZ İnvestisiya Şirkəti" QSC 2023-cü ili 2 milyon 393 min manat xalis mənfət ilə başa vurub. Şirkət 2022-ci ili 1 milyon 589 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, "İnvest-AZ İnvestisiya Şirkəti"nin xalis mənfəəti 2023-cü ildə 2022-ci illə müqayisədə 804 min manat və ya 50,6% artıb.
MARJA TİCARƏTİ ÜZRƏ GƏLİRDƏ SIÇRAYIŞ
Marja.az Şirkətin maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, "İnvest-AZ İnvestisiya Şirkəti"nin cəmi gəlirləri 2022-ci ildə 4 milyon 960 min manat ikən, 2023-cü ildə 12 milyon 746 min manata yüksəlib (7 milyon 785 min manat və ya 2,6 dəfə artıb).
Ötən il "İnvest-AZ"ın marja ticarətindən xalis gəliri də 2,6 dəfə artaraq 12 milyon 89 min manat təşkil edib. Şirkətin broker xidmətlərindən və digər komissiya gəlirləri də artıb.
Ötən il cəmi “İnvest-AZ İnvestisiya Şirkəti”nin cəmi aktivləri 6 milyon 848 min manat və ya 25,1% artaraq 34 milyon 99 min manata çatıb.
“İnvest-AZ İnvestisiya Şirkəti” QSC, 09.01.2016-cı il tarixli 087986 saylı lisenziyası əsasında broker, anderraytinq (diler), marja ticarəti (forex), fərdi investorların portfelinin idarə edilməsi, market meykerlik və sair investisiya xidmətləri üzrə fəaliyyət göstərməkdədir.