“FİNCA Azerbaijan”ın dollar istiqrazlarına 17 investordan 17 sifariş
“FİNCA AZERBAİJAN” Qeyri-Bank Kredit Təşkilatı MMM-nin buraxılış həcmi 2,5 milyon ABŞ dolları olan istiqrazlarının Bakı Fond Birjasında rəqabətli hərrac üsulu ilə yerləşdirilməsi 11 iyul 2024-cü il tarixində yekunlaşıb.
Marja.az Birja-ya istinadən xəbər verir ki, istiqrazlara 17 investor 17 sifariş təqdim edib. Sifarişlərin ümumi həcmi (nominal qiymətlə) 2,5 milyon dollar, yerləşdirilən həcm də 2,5 milyon dollar təşkil edib.
Qeyd edək ki, 9 iyul 2024-cü il tarixində Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə “FİNCA AZERBAİJAN” Qeyri-Bank Kredit Təşkilatı MMM-nin buraxılış həcmi 2,500,000 (iki milyon beş yüz min) ABŞ dolları olan istiqrazları standart bazar seqmentində listinqə daxil edilmişdir.
İstiqrazlar üzrə məlumat aşağıdakı kimidir:
Emitentin adı: “FINCA AZERBAİJAN” Qeyri-Bank Kredit Təşkilatı MMM
Dövlət qeydiyyat nömrəsi – İSİN: AZ2006019205: İstiqrazın növü və forması: İstiqraz faizli, təmin edilməmiş sənədsiz adlı
Ticarət üsulu/forması: Kütləvi/Rəqabətli
İstiqrazın sayı: 2,500 (ədəd)