“Bank of Baku” da maliyyə göstəricilərini açıqladı
“Bank of Baku” ASC 2019-cu ilin 1-ci rübü üzrə maliyyə göstəricilərini açıqlayıb.
“Marja” Bankın maliyyə göstəricilərinə istinadən xəbər verir ki, 2019-cu ilin yanvar – mart dövründə “Bank of Baku”nun cəmi gəlirləri 13 milyon 751 min manat, cəmi xərcləri isə 21 milyon 504 min manat təşkil edib (xərclərin 11 milyon 483 min manatı mümkün zərərlərin ödənilməsi üçün yaradılan xüsusi ehtiyatlara ayırmadır). Xərclər gəlirləri üstələdiyindən Bank ilk rübü 7 milyon 752 min manat zərər ilə başa vurub.
Ehtiyata ayırma nəzərə alınmasa “Bank of Baku” ilk rübdə 3 milyon 730 min manat əməliyyat mənfəəti əldə edib.
2018-ci ilin yanvar-mart aylarında “Bank of Baku”nun cəmi gəlirləri (faiz və qeyri-faiz) 11 milyon 913 min manat, xalis mənfəəti 234 min manat təşkil etmişdi.
31 Mart 2019-cu il tarixində “Bank of Baku” 270 milyon 630 min manat cəmi aktivlərə, o cümlədən 180 milyon 926 min manat kredit portfelinə malik olub. Ötən ilin sonunda Bank 300 milyon 71 min manat cəmi aktivlərə, 200 milyon 403 min manat kredit portfelinə malik idi.