Mobil manşet üstü reklam-2_21

Kimlər deputat seçildi? - EXİT POLL - SİYAHI

iç səhifə xəbər başlığı altı (mobil)_31
Kimlər deputat seçildi? - EXİT POLL - SİYAHI
iç səhifə xəbər şəkil altı-2 (mobil)_32

“İnsan Hüquqları XXI əsr – Azərbaycan” Fondu və Fransanın “Opinion Way” Sosioloji Tədqiqatlar İnstitutu ilə birgə keçirdiyi “exit poll”un nəticələri açıqlanıb.

 

İki təşkilat ölkə üzrə 236 seçki məntəqəsində “exit poll” keçirib. Ümumilikdə 10 119 səs verən şəxs sorğuya cəlb edilib.

 

Birgə açıqlamada bildirilib ki, seçici fəallığı 55,06 faiz olub.

 

Beləliklə, “exit poll”un nəticələrinə əsasən 118 seçki dairəsi üzrə lider namizədlərin siyahısını təqdim edirik:

 

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

Azay Quliyev

 

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

Qafarov Kamaləddin Nəsrəddin oğlu

 

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

Madər Musayev

 

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

Hüseynov Aydın Nəsir oğlu

 

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

Xasiyeva Səbinə Səməd qızı

 

13 saylı Xəzər - Pirallahı seçki dairəsi

Əliyev Rauf Asif oğlu

 

14 saylı Xəzər seçki dairəsi

Sultan Məmmədov

 

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

Ülvi Quliyev

 

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

Erkin Qədirli

 

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi

Allahverdiyev Elnur Marat oğlu

 

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi

Rasim Musabəyov

 

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

Məmmədov Hikmət Baba oğlu

 

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

Adil Əliyev

 

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı

 

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

Asim Mollazadə

 

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

Ziyad Səmədzadə

 

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Könül Nurullayeva

 

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı

 

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

Faizil Mustafa

 

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu

 

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

Eldar Quliyev

 

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Nigar Arpadarai

 

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

 

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi

Etibar Əliyev

 

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

Həsənova Afət Əbil qızı

 

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

 

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

Zabelin Mixail Yuryeviç

 

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

Rauf Arifoğlu (Abbasov)

 

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

Qüdrət Həsənquliyev

 

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Kərimzadə Pərvin Orxan qızı

 

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

 

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Cəfərov Müşviq Cəfər oğlu

 

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Quliyev Musa İsa oğlu

 

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

Hüseynova Hicran Kamran qızı

 

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi

Mirkişili Tahir Famil oğlu

 

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

Hacıyev Emin Məcid oğlu

 

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi

Məmmədli Müşviq Fazil oğlu

 

45 saylı Abşeron seçki dairəsi

Əsədov Oqtay Sabir oğlu

 

46 saylı Şirvan seçki dairəsi

İltizam Yusifov

 

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

 

48 saylı Yevlax seçki dairəsi

Məmmədov İlham Kazım oğlu

 

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi

Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu

 

50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi

Şahin Seyidzadə

 

51 saylı Qusar seçki dairəsi

Badamov Azər Camal oğlu

 

52 saylı Quba seçki dairəsi

Vahid Əhmədov

 

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

Anatoli Rafaelov

 

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu

 

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

Səlimov Eldəniz Adil oğlu

 

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

Sevil Mikayılova

 

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

Əminə Ağazadə

 

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi

Rafael Hüseynov

 

59 saylı Salyan seçki dairəsi

Jalə Əhmədova

 

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi

Fəzail Ağamalı

 

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

Sabir Rüstəmxanlı

 

62 saylı Saatlı seçki dairəsi

Ələkbərli Əziz Yusif oğlu

 

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Cəfərov Kamal Xaqani oğlu

 

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu

 

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu

 

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi

Bəhruz Məhərrəmov

 

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

Həsənov Malik Əvəz oğlu

 

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

Nəsirov Elman Xudam oğlu

 

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

Fəzail İbrahimli

 

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu

 

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

İsgəndərov Anar Camal oğlu

 

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi

Musa Qasımlı

 

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

Rüfət Quliyev

 

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

Rəcəbli Hadı Musa oğlu

 

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi

Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

 

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi

Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

 

77 saylı Astara seçki dairəsi

Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

 

78 saylı Lerik seçki dairəsi

Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

 

79 saylı İmişli seçki dairəsi

Razi Nurullayev

 

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi

Çingiz Qənizadə

 

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

İsmayılov Şahin Əmir oğlu

 

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

Rzayev Tahir Musa oğlu

 

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

Aqil Abbas (Abbasov)

 

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

Vüqar Bayramov

 

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

Tamam Cəfərova

 

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

Novruzəli Aslanov

 

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

Tahir Kərimli

 

88 saylı Göyçay seçki dairəsi

Sabir Hacıyev

 

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

Məzahir Əfəndiyev

 

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi

Osmanov Cavid Həmid oğlu

 

91 saylı Ucar seçki dairəsi

Ramil Həsən

 

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

Jalə Əliyeva

 

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

Yıldırım Fatma Vidadi qızı

 

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

Zahid Oruc

 

95 saylı Tərtər seçki dairəsi

Sahib Alıyev

 

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi

Məmmədov Anar İlyas oğlu

 

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu

 

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

Qafarova Sahibə Əli qızı

 

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

Həsənov Nurlan İrfan oğlu

 

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi

Bayramov Kamran Fərhad oğlu

 

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi

Mirbəşiroğlu Elşad Mirbəşir oğlu

 

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

Səfərov Nizami Abdulla oğlu

 

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı

 

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

Arzu Nağıyev

 

105 saylı Tovuz seçki dairəsi

Qənirə Paşayeva

 

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

Ülviyyə Ağayeva

 

107 saylı Qazax seçki dairəsi

Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

 

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

Cəfərov Nizami Qulu oğlu

 

109 saylı Balakən seçki dairəsi

Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

 

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi

Elşən Musayev

 

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi

Əliyeva Kamilə Əliağa qızı

 

112 saylı Qax seçki dairəsi

Azər Kərimli

 

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

Vüqar İsgəndərov

 

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

Əli Mənsimli

 

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

Cavanşir Feyziyev

 

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

Fəttah Heydərov

 

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

 

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

Bəxtiyar Əliyev

 

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi

Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

 

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu

 

121 saylı Laçın seçki dairəsi

Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu

 

122 Xankəndi seçki dairəsi

Tural Gəncəliyev

 

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

Məmmədov Aqil Sadiq oğlu

 

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

Məmmədov Elman Camal oğlu

 

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi

İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu

09.02.2020 17:14

Müştərilərin xəbərləri

Mobil manşet altı reklam_22
Mobil Xəbər Lentinin aşağısı-2_23
Manşetin sağı-2_5
Əsas səhifədə 1-ci reklam_8
Əsas səhifədə 2-ci reklam_9
Əsas səhifədə 3-cü reklam_10