Alibaba-nın qazancında böyük artım
Çinin elektron ticarət nəhəngi Alibaba, 2017-ci ilin 3-cü rübündə ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 132 faiz daha çox qazanc əldə etdiyini açıqlayıb. Sosial media nəhəngi Facebook-un xalis mənfəəti 79 faiz artım göstərmişdi.
"Marja" xəbər verir ki, Alibaba-dan verilən açıqlamada, şirkətin İyul- Avqust-Sentyabr aylarını əhatə edən 3-cü rübdəki xalis mənfəəti, 132%-lik "parlaq bir artımla", ötən ilin eyni dövrünə nisbətən 7,62 milyard yuandan 17,67 milyard yuana (2,67 milyard dollara) çatdığı qeyd olunub.
Alibaba-nın Maliyyə direktoru Meggie Vu, etdiyi açıqlamada, "İnanılmaz bir rüb yaşamışıq. Bu rübdə, bütün gəlirlərimiz 61 faiz artmaqla parlaq nəticələrə nail olmuşuq" ifadələrini istifadə edib.
Alibaba-nın üçüncü rübdəki gəlirləri 52 milyard yuan səviyyəsindəki proqnozlardan irəli gedərək 55,1 milyard yuan olub.
FACEBOOK-UN MƏNFƏƏTİ 79 FAİZ ARTIB
Dünyada 2 milyarddan çox insanın istifadə etdiyi sosial media nəhəngi Facebook-un da, ilin üçüncü rübündə 4,7 milyard dollar xalis qazanc əldə etdiyi açıqlanıb. Facebook-un bu ilin üçüncü rübündə xalis mənfəəti, ötən ilin eyni dövrünə nisbətən 79 faiz artmışdır.