Almaniyanın bir nömrəli bankı "əriyir"
Almaniyanın bir nömrəli bankı "Deutsche Bank" çətin vəziyyətdədir. Bankın bazar dəyəri "əriyir". Bank, 2018-ci ilin əvvəlindən ötən son 10 ayda bazar dəyərinin təxminən 48 faizini itirib. 2008 böhranından bu yana azalma 90 faizə çatıb.
"Marja" xəbər verir ki, Bankın bir səhminin qiyməti 2008 böhranı ərəfəsində 88 avroya qalxmışdı. 2008-ci il böhranından sonra 40 avroya düşən qiymət 2011-də Yunanıstan böhranı ilə 30 avro səviyyələrinə geriləmişdi.
2016-cı ilin İyun ayında Beynəlxalq Valyuta Fondunun nəşr etdiyi bir hesabatda, Döyçe Bankı (Deutsche Bank) qlobal sistemdə risk baxımından ən mühüm amil olaraq göstərmişdi. Sonrakı dövrdə 20 və 10 avrlouq səviyyələri də görən bankın səhminin qiyməti 20 Noyabr 2018-ci il tarixində 8.15 avroya qədər düşüb. Bu dəqiqələrdə bankın səhmi 8.23 avrodan ticarət olunur.
"Deutsche Bank"a 2008-ci il böhranı, Yunanıstan böhranı, çirkli pulun yuyulması ilə bağlı əməliyyatlarda rol oynaması və cərimələr zərbə vururb.