Topdansatış məntəqələrində unun qiymətləri açıqlandı -SİYAHI
Unun qiymətini qaldıran şirkətlərin siyahısı açıqlanıb.İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti un istehsalçılarının topdansatış mərkəzləri və məntəqələri, topdansatış qiymətləri, habelə iş vaxtı və əlaqə nömrələrinə dair məlumatl ictimaiyyətin diqqətinə çatdırır.
Dövlət Xidmətinin yaydığı məlumatda bildirilir ki, aşağıdakı cədvəldə qeyd edilən topdansatış məntəqələrində hazırda unun 50 kq-lıq kisələrdə topdansatış qiyməti 35,2-35,9 manat təşkil edir. İstehsalçılar topdansatış məntəqələrində biznes subyektlərinə unun göstərilən qiymətə satılmasını təmin edəcəklər.
Cədvələ keçid: https://competition.gov.az/az/page/melumat-merkezi/faydali/un-topdansatish
Məlumatlar mütəmadi olaraq yenilənəcəkdir.
Xidmətin məlumatında vurğulanıb ki, bununla yanaşı, un istehsalçılarına məxsus olmayan digər satış məntəqələrində qiymətlər təchizat zəncirinin xüsusiyyətləri (nəqliyyat xərcləri, ticarət əlavələri və s.) nəzərə alınmaqla formalaşır.
"Bir daha bildiririk ki, unun satışı üzrə satış məntəqələrində antiinhisar qanunvericiliyinə riayət olunmasına dair Dövlət Xidməti tərəfindən ciddi nəzarət tədbirləri davam etdirilir. İstehlakçılar və sahibkarlar un və çörək bazarında qiymət manipulasiyası halları ilə rastlaşdıqda, həmçinin əlaqəli məlumat almaq məqsədi ilə Dövlət Xidmətinə müraciət edə bilərlər", - məlumatda deyilir.
əlaqə telefonu: (+99412)-599-76-00;