Sanksiyalar Rusiyanın ən böyük bankını ofisini bağlamağa məcbur etdi
Rusiyanın ən böyük bankı olan "Sberbank"ın İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Aleksandr Vedyahin, sanksiyalar ilə əlaqədar olaraq Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində (BƏƏ) ofislərini bağlayacaqlarını bildirib."Sberbank"ın İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Aleksandr Vedyahin paytaxt Moskvada jurnalistlərə bildirib ki, "Sberbank"ın Əbu-Dabidəki ofisində “ciddi çətinliklər” var.
Marja xəbər verir ki, bu səbəbdən Birləşmiş Ərəb Əmirliklərindəki (BƏƏ) ofislərini bağlamaq qərarına gəldiklərini qeyd edən Vedyahin, “2023-cü ilin ilk rübündə BƏƏ-dəki ofisimizi bağlamaq məcburiyyətində qalacağımız üçün təəssüf edirik. Bununla belə, biz ofisimizi bağladıqdan sonra BƏƏ bazarında müştərilərə kömək etməyə davam edəcəyik” deyib.
Vedyahin əlavə edib ki, 2023-cü ilin sonuna qədər Çində filial açmağa ümid edirlər.
Təxminən 110 milyon müştərisi ilə Rusiyanın ən böyük bankı olan "Sberbank", ABŞ və Avropa İttifaqının sanksiyalarına məruz qalan Rusiya bankları arasındadır.