Azərbaycan “Carrefour” ilə danışıb
Azərbaycanın ixrac missiyası Qətərdədir.
İxrac missiyasına ölkəmizdə meyvə şirələri, təbii mineral sular, meyvə-tərəvəz, ət və ət məhsulları, qənnadı məmulatları, çay, süd və süd məhsulları, kosmetologiya, kimya məhsulları istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən şirkətlərin nümayəndələri daxildir.
Səfərin ilk günü Azərbaycan şirkətlərinin Qətər İnvestisiya Təşkilatında görüşü təşkil olunub, şirkətlərimiz layihələrini investorlara təqdim ediblər.
"Marja" xəbər verir ki, iİxrac missiyası həmçinin, “Carrefour” marketlər şəbəkəsində və yerli bazarlarda olub. Keçirilmiş görüşlərdə Azərbaycan məhsullarının market və bazarlarda satışı imkanları və distributorluq məsələləri müzakirə olunub.
Səfər çərçivəsində Azərbaycan şirkətlərinin təmsilçiləri AZPROMO və Qətər Ticarət və Sənaye Palatasının təşkilatçılığı ilə ikitərəfli görüşlər keçirəcəklər.