Kanalizasiyası Xəzərə axan obyektlərə müraciət - "Qurğu alın, qiymətləri də münasibdir"
"Xəzər dənizinin çirklənməsinin qarşısını almaq üçün sənaye və iaşə müəssisələri tərəfindən dənizə axıdılan sular təmizlənməlidir. Dənizə axıdılan suyun tərkibi normalara cavab verməlidir".
"Marja" xəbər verir ki, bunu keçirilmiş mətbuat konfransında Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin (ETSN) Ətraf Mühitin Mühafizəsi Departamentinin sektor müdiri Mirsalam Qəmbərov deyib.
Mirsalam Qəmbərov qeyd edib ki, hüquqi və fiziki şəxslər obyektlərdə təmizləyici qurğuların quraşdırılmasını təmin etməlidirlər:
"Fiziki və hüquqi şəxslər modul tipli qurğular vasitəsilə suyun təmizlənməsini təmin etməlidirlər. Xüsusilə, Xəzər dənizinin sahilindəki istirahət mərkəzlərinin ümumi kanalizasiya sisteminə qoşulmaq imkanları yoxdur. Qarşıda istirahət mövsümü gəlir. Biz iş adamlarını müraciət edirik ki, modul tipli təmizləyici qurğular alsınlar və quraşdırsınlar. Bizim təklif etdiyimiz qurğular sadədir və qiymətləri də münasibdir".