Vergitutma obyektinin adı | Aksiz dərəcəsi |
mühərrikin həcmi 2000 kubsantimetrədək olduqda | Mühərrikin həcminin hər kubsantimetrinə görə - 0,20 manat |
mühərrikin həcmi 3000 kubsantimetrədək olduqda | 400 manat + mühərrikin həcminin 2001-3000 kubsantimetr hissəsi üçün hər kubsantimetrə görə - 3 manat (bundan əvvəl 1,5 manat) |
mühərrikin həcmi 4000 kubsantimetrədək olduqda | 3400 manat (bundan əvvəl 1900 manat) + mühərrikin həcminin 3001-4000 kubsantimetr hissəsi üçün hər kubsantimetrə görə - 8 manat (bundan əvvəl 4 manat) |
mühərrikin həcmi 5000 kubsantimetrədək olduqda | 11 400 manat (bundan əvvəl 5900 manat) + mühərrikin həcminin 4001-5000 kubsantimetr hissəsi üçün hər kubsantimetrə görə - 20 manat (bundan əvvəl 8 manat) |
mühərrikin həcmi 5000 kubsantimetrdən çox olduqda | 31 400 manat (bundan əvvəl 13900 manat) + mühərrikin həcminin 5000 kubsantimetrdən çox olan hissəsi üçün hər kubsantimetrə görə - 40 manat (bundan əvvəl 10 manat) |
İstirahət və ya idman üçün yaxtalar və bu məqsədlər üçün nəzərdə tutulan digər üzən vasitələr | Mühərrikin həcminin hər kubsantimetrinə görə - 6 manat (bundan əvvəl 3 manat) |