Azərbaycanda karantin rejiminin uzadılması üçün müraciət hazırlanır
20 Apreldən karantin müddətinin uzadılması nəzərdə tutulur.
Marja xəbər verir ki, bunu keçirilmiş birifinqdə Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyinin (TƏBİB) İdarə Heyətinin sədri Ramin Bayramlı deyib.
“TƏBİB, Səhiyyə Nazirliyi və digər təşkilatları birgə müraciət hazırlayır. Böyük ehtimalla, biz, vəziyyəti nəzarət altında saxlamaq üçün, statistik məlumatlara əsaslanaraq müraciət edəcəyik. Karantin rejiminin uzadılması barədə müraciət olacaqdır. Biz karantin rejiminin uzadılmasına ehtiyac olduğunu hesab edirik. Bu uzadılma başa çatdıqdan sonra karantin rejimindən mərhələli şəkildə çıxmalıyıq. Həmçinin hökumətə müraciətimizdə karantin rejimindən necə çıxa biləcəyimizi göstərəcəyik”,- Ramin Bayramlı bildirib.
Ramin Bayramlı qeyd edib ki, qarşıda daha ciddi problemlər ola bilər: "Heç birimiz arxayınlaşmamalıyıq. Yaxın bir il ərzində düşmənin bizə bir addım məsafədə olmasını unutmayaq. Yaxın bir il ərzində həyat tərzimizi dəyişməliyik. Gedişatdan asılı olaraq tədbirlərin daha da sərtləşdirilə biləcəyini unutmayın".
O deyib ki, karantin rejiminin tam aradan qaldırılması halında yenidən kütləvi yoluxmalar baş verə bilər: “Karantin rejimindən tədricən çıxmaqla bağlı xüsusi qaydalar hazırlanaraq ictimaiyyətə açıqlanacaq”.
"OPERATİV QƏRARGAH TƏKLİFLƏR VERMƏLİDİR"
Dünən müşavirədə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev bildirmişdi: