Lilsenziyaların ləğvindən sonra aşağı səviyyəli xidmət faktları ilə rastlaşdıq
Əfsuslar olsun ki, lisenziyaların ləğv olunmasından sonra turizm sənayesində xidmətlərin aşağı səviyyədə göstərilməsi faktları ilə rastlaşdıq.
Nazir qeyd edib ki, turizmin fəaliyyəti üçün lisenziyaların ləğv edilməsi biznes mühitinin yaxşılaşmasına doğru atılan bir addımdır. Lakin bundan sui-istifadə edənlər də olur: "Lisenziyaların ləğvi biznesə tam sərbəstlik vermək məqsədi daşıyır. Ona görə də bu, çox düzgün addım idi və böyük inkişafa səbəb oldu. Amma istər-istəməz vəziyyətdən sui-istifadə edən insanlar da olur".
Ə.Qarayev deyib ki, belə halların qarşısını almaq təkcə dövlətin işi olmalı deyil. Turizm şirkətləri də bunun marağında olmalıdır.
Nazir qeyd edib ki, bu gün turizm müəssisələrinin fəaliyyəti üçün lisenziyanın tələb edilməməsinə baxmayaraq, hər bir şirkət öz fəaliyyətini daim təkmilləşdirməlidir: "Belə olmasa, biz dünyada gedən qlobal turizm proseslərinin arxasında qalacağıq. Ona görə də hər turizm şirkəti öz işini təkmilləşdirməyə maraqlı olmalıdır. Mən istəməzdim ki, bələdçi səhv məlumat versin, internetdə yalan məlumat yerləşdirilsin. Çünki dələduzluq faktları bizim ümumi turizm mənzərəmizə kölgə salır".