“Japan Tobacco” Rusiyada fəaliyyətini həmişəki kimi davam etdirir
Dünyanın ən böyük siqaret istehsalçılarından biri olan Yaponiyanın “Japan Tobacco” korporasiyası Ukrayna ətrafındakı vəziyyətə baxmayaraq, hazırda Rusiyada öz işini həmişəki kimi davam etdirir.
Marja xəbər verir ki, bu barədə bazar ertəsi şirkətin mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
"Rusiya bazarında əməliyyatlar adi qaydada aparılır, biz biznesin davamlılığı planına uyğun tədbirlər görürük. Biz bu məsələdə tendensiyaları (Ukrayna ətrafında vəziyyəti - red) yaxından izləməyə davam edəcəyik", - korporasiya qeyd edib.
Eyni zamanda, mətbuat xidmətinin nümayəndəsi bəyan edib ki, “Japan Tobacco” beynəlxalq şirkət olmaqla Avropa İttifaqı ölkələri və bir sıra digər dövlətlər, o cümlədən Böyük Britaniya və Yaponiya tərəfindən Rusiyaya qarşı tətbiq edilən sanksiyalara əməl edəcək.
Japan Tobacco bundan əvvəl Ukraynanın Kremençuk şəhərindəki müəssisəsində fəaliyyətini dayandırmışdı. Rusiyada Yapon tütün nəhənginin dörd fabriki, o cümlədən Sankt-Peterburq və Rostov-na-Donda hazır məhsul istehsalı üzrə iki fabriki, həmçinin 70-ə yaxın şöbəsi var.
Bir sıra xarici şirkət və brendlər də Rusiya Federasiyasında fəaliyyətlərini dayandırdıqlarını açıqlayıblar.