Samsung 2022-ci ilin birinci rübündə mənfəətin 50% artacağını proqnozlaşdırır
Şirkətin məlumatına görə, ilin ilk üç ayında əməliyyat mənfəəti təxminən 11,5 milyard dollar təşkil edib.Cənubi Koreyanın “Samsung Electronics” şirkəti cari ilin birinci rübündə əməliyyat mənfəətinin ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 50,3% artacağını proqnozlaşdırır.
Marja xəbər verir ki, müvafiq məlumatlar şirkətin saytında dərc olunan xərclər və gəlirlər haqqında ilkin hesabatda yer alır.
Məlumata görə, 2022-ci ilin ilk üç ayında ümumi əməliyyat mənfəəti təxminən 11,5 milyard dollar (14,1 trilyon von) təşkil edib. 2021-ci ilin birinci rübündə şirkət 7,6 milyard dollar (9,38 trilyon von) əməliyyat mənfəəti əldə etmişdi. "Yonhap" agentliyinə görə, 2022-ci ildə əməliyyat mənfəəti gözləniləndən çox olub.
Ümumi satışlar təxminən 63,1 milyard dollar (77 trilyon von) təşkil edib. Rəqəmlər yekun hesabatda təsdiqlənərsə, bu, birinci rübün satışları arasında rekord göstərici olacaq.
Yonhap-ın qeyd etdiyi kimi, ilin ilk üç ayında müsbət performans mikroçiplərə və smartfonlara güclü tələbatla bağlıdır. Mütəxəssislər hesab edirlər ki, satış və əməliyyat gəlirləri sonrakı hesabat dövrlərində də artacaq.