Twitter-də İlon Mask narahatlığı - 43 milyard dollarlıq təklifin qarşısını almaq istəyirlər
Milyarder İlon Maskın Twitter üçün təklifi şirkət daxilində əks-səda doğurub. Bloomberg-in məlumatına görə, şirkət İlon Maskın satınalmasının qarşısını almaq üçün bir sıra tədbirlər hazırlayır.Twitter-in passiv səhmlərinin 9,2 faizini alan milyarder İlon Maskın bütün şirkət üçün təklifi Twitter tərəfində reaksiya ilə qarşılanıb.
Marja Bloomberg-ə istinadən xəbər verir ki, təklif Twitter cəbhəsində müsbət qarşılanmayıb, şirkət mümkün alışın qarşısını almaq üçün bir sıra tədbirlər görməyə hazırlaşır.
Maskın təklifi
Musk, Twitter-i almaq üçün səhminə 54,20 dollarlıq təklifini ABŞ Qiymətli Kağızlar və Birja Komissiyasına təqdim etdiyini açıqlayıbı. Twitter- hər səhminə 54,20 dollarlıq təklif reallaşarsa, şirkətin ümumi dəyəri 54 faiz artımla 43 milyard dollara çatacaq.
Musk Twitter üçün "son və ən yaxşı" təklifi etdiyini açıqlayıb və şirkətin fövqəladə potensiala sahib olduğunu və bunu ortaya çıxara biləcəyini söyləyib.
Hazırda sərvəti 260 milyard dollar olan Maskın bazar dəyəri 37 milyard dollar olan Twitter-i almaqda çətinlik çəkməyəcəyi düşünülür.