Bonduelle şirkəti Rusiya bazarını tərk etməyəcəyini bildirib
Fransanın "Bonduelle" qida şirkəti çətinliklərə baxmayaraq, Rusiya bazarını tərk etmək niyyətində deyil.
Marja xəbər verir ki, bunu şirkətin baş direktoru Guillaume Debros "BFM Business" telekanalının efirində bildirib.
"Biz vəziyyəti gündəlik olaraq izləyirik. Bizim Rusiyada üç zavodumuz var və ölkədə qalmaq qərarına gəldik, çünki qida, əczaçılıq kimi əsas sektordur. Geosiyasi böhrandan əlavə, biz ərzaq məhsulları böhranının olmasını istəmirik. Bu, bizim məsuliyyətimizdir. Bu zavodlar həm də bizə Mərkəzi Asiyanın bütün dövlətlərini təmin etməyə imkan verir”, - Debros bildirib.
O qeyd edib ki, Rusiyada biznesini davam etdirməyi qeyri-etik hesab etmir.
"Xeyr, mən belə düşünmürəm, çünki bizim missiyamız Rusiya, Qazaxıstan və Orta Asiya əhalisinə qarşı müharibə aparmaq deyil, insanları ərzaqla təmin etməkdir. Əksinə, biz zəruri məhsulların istehsalçısı olaraq bunu təmin etmək istəyirik. Biz beynəlxalq sanksiyalara tam əməl edərək və işləməyin çətin olmasına baxmayaraq, öz missiyamızı davam etdiririk”.
Debros bildirib ki, şirkət öz məhsullarının qiymətlərini artırmağa davam edəcək: "İnflyasiyanın səviyyəsi elədir ki, bu yükü təkbaşına daşıya bilmərik. Biz qiymətləri qaldırmalıyıq və bunu davam etdirəcəyik. İnflyasiya eyni vaxtda enerji qiymətlərinə, qablaşdırmaya, əmək haqqına təsir edir. Bu, son 25 ildə görünməmiş vəziyyətdir".